Valsts Asinsdonoru centrs (VADC) regulāri rīko izbraukumus uz dažādām Latvijas vietām, arī Madonas rajonā.
23. septembrī tiek organizēta kārtējā donoru diena Madonā.
– Donori ir gaidīti mūzikas skolas telpās no pulksten 10 līdz 13. Pagājušajā donoru dienā, kas Madonā notika 26. jūnijā, asinis ziedoja 32 donori. Mēs esam pateicīgi visiem, kas atsaucas un piedalās šajā svētīgajā pasākumā. Galvenais ir apņemšanās un vēlme palīdzēt, jo par donoru cilvēks var kļūt jebkurā vecumā, ja vien to ļauj viņa veselības stāvoklis, – uzsver VADC Latgales filiāles sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Krustāne, atgādinot, ka ikviens donors pirms asins nodošanas saņem brokastu paciņu viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas – trīs latu kompensāciju pusdienām. Saskaņā ar Darba likumu (74. p.), iepriekš paziņojot darba devējam par asins nodošanu, donoram pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu vai pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam. Plašāku informāciju var atrast VADC mājas lapā www.vadc.gov.lv.
Autore: BAIBA MIGLONE