23. martā tiek organizēta kārtējā donoru diena Madonā.
Donori ir gaidīti mūzikas skolas telpās no pulksten 10 līdz 13.
Pērn Madonā asinis tika ziedotas 212 reižu. Paldies visiem ziedotājiem.
Atgādinām, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins nodošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins nodošanas dienā, kā arī dienu iepriekš. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.
Kāpēc vajadzētu ziedot asinis?
Morālais gandarījums. Asins nodošana raisa pozitīvas izjūtas. Tu esi palīdzējis kādam grūtā, varbūt pat izšķirošā brīdī. Kādreiz palīdzība var būt nepieciešama arī tev.
Bezmaksas veselības pārbaude. Donoram tiek noteikta asins grupa un hemoglobīna līmenis, katra asins deva tiek pārbaudīta uz dažādām slimībām.
Veselības uzlabošanās. Donora organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu. Donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām.
Brīvdiena. Saskaņojot ar darba devēju, donoram pienākas brīva diena, kad ziedo asinis, kā arī vēl viena pēc asins ziedošanas. Abas brīvdienas apmaksā donora darba devējs pēc Darba likuma 74. panta.
Pusdienas. Pirms asins nodošanas tevi pacienā ar vieglām uzkodām, pēc tam tu saņem 3 latus pusdienām. Neaizmirsti lietot daudz šķidruma pirms un pēc asins ziedošanas!
Autore: MARUTA KRUSTĀNE