Vakar, 23. martā, Madonā tika organizēta donoru diena, uz ko atsaucās aptuveni simt madoniešu.
Ap pulksten 12 pie Madonas mūzikas skolas, kur tradicionāli notiek donoru diena, bija vērojama krietna cilvēku rinda. Par kuplo donoru skaitu prieku izrādīja Valsts asinsdonoru centra Rēzeknes filiāles fizioloģe Ņina Sorokina.
– Cilvēku atsaucība ir ļoti liela. Pašlaik esam piereģistrējuši ap 70 cilvēku, bet līdz donoru dienas beigām tie varētu būt jau 100. Liels prieks ir arī par to, ka daudzi no apmeklētājiem asinis šodien nodod pirmo reizi, kas ļauj cerēt, ka nākotnē iegūsim jaunus pastāvīgos donorus. Kopumā jāsaka liels paldies tiem cilvēkiem, kuri ziedo asinis, un cilvēki atsaucīgāki ir tieši lauku rajonos. Arī Madonā jau tradicionāli donoru dienā nāk daudz cilvēku. Lielāko daļu nepieciešamā asins daudzuma iegūstam tieši plānotajās donoru dienās un akcijās, ikdienā cilvēki asinis ziedo kūtri, – pastāstīja Ņina Sorokina.
Viņa neslēpa, ka valstī nepieciešamas ir visu asins grupu asinis, jo nekad nevar iepriekš paredzēt, cik daudz asins būs nepieciešams, taču jau tradicionāli vislielākā nepieciešamība ir pēc reto asins grupu asinīm, jo cilvēku ar, piemēram, 0 grupas rēzus negatīvām asinīm ir ļoti maz. Madonā reto grupu asins donoru bija salīdzinoši daudz.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 24.03.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto