Šogad aprit 70 gadu asins donoru kustībai Latvijā.
Pirms 70 gadiem – 1941. gada 18. martā – Pilsoņu ielā 13, tagadējās Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, profesora Paula Stradiņa vadībā tika nodibināta Republikāniskā asins pārliešanas stacija, ko šodien pazīstam kā Valsts asinsdonoru centru.
Jau vairāku gadu garumā Valsts asinsdonoru centra darbinieki reizi ceturksnī organizē izbraukuma dienu Madonā. Kā informēja Valsts asinsdonoru centra Rēzeknes filiāles ārste Irēna Seņkova, šā gada pirmajā izbraukuma dienā Madonā 15. martā kā donori pieteicās 123 cilvēki, tomēr vairāku ierobežojošu faktoru dēļ asinis tika ņemtas no 109 brīvprātīgajiem. I. Seņkova atzina, ka arvien vairāk brīvprātīgajā asinsdonoru kustībā iesaistās pirmreizējie brīvprātīgie un jaunieši. Šoreiz tie bija 55 cilvēki.
Aicinām atbalstīt donoru dienu Madonā un 28. jūnijā no pulksten 9 līdz 12 gaidām brīvprātīgos ziedotājus mūzikas skolas Zvaigžņu zālē. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.
Autore: INESE SALENIECE,
LSK brīvprātīgā