Pagājušajā trešdienā, 26. septembrī, Madonā norisinājās Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejas organizētā asinsdonoru diena.
Jau kopš agra rīta pie Madonas sporta centra sānu ieejas pulcējās gara rinda asins ziedotāju, un, kā novēroja laikraksts „Stars", liela daļa no viņiem bija vidusskolēni.
– Uz asinsdonoru dienu bija ieradušies 106 cilvēki, tika paņemtas 88 devas. Samērā daudz bija atteikumu – 17. Kopumā atteikumu iemesls nebija kādas nopietnas veselības problēmas, bet gan, piemēram, pārāk augsts vai zems asinsspiediens, hemoglobīna līmenis, ja bijusi iekodusi ērce, diviem bija neatbilstošas vēnas. Vēl jāteic, ka Madonā šoreiz ļoti daudz bija pirmreizējo donoru – 36 no 88. No viņiem lielākā daļa bija 12. klases skolēnu, kas mums liek cerēt, ka viņi vēl kādreiz apmeklēs mūsu izbraukumus. Jaunieši, kas asinis ziedoja pirmo reizi, šķiet, bija nedaudz sabijušies (vienai jaunietei pat kļuva slikti, kā rezultātā asins netika nodota), bet šāds satraukums ir saprotams. Domāju, nebija tā, lai viņi nepieļautu iespēju atnākt vēl kādu reizi. Jāpiebilst, ka atkārtoti asinis var nodot pēc diviem mēnešiem. Nākamais izbraukums Madonā notiks 27. decembrī Madonas Jāņa Norviļa mūzikas skolas telpās, kas salīdzinājumā ir plašākas nekā tās, kurās šoreiz norisinājās asinsdonoru diena sporta hallē, – komentēja Valsts asinsdonoru centra (VADC) Latgales filiāles ārste Irēna Seņkova. Viņa arī vēlējās uzteikt lielisko Madonas sadarbības partneru – Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejas, jo sevišķi Ineses Salenieces – organizatoriskās spējas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.10.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto