Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Daļēji pārtrauc jaunu pacientu uzņemšanu divās nodaļās

LAURA KOVTUNA

Autors • 09.12.2021.

Daļēji pārtrauc jaunu pacientu uzņemšanu divās nodaļās
Burtu lielums

Konstatējot pozitīvu „Covid-19" testa rezultātu gan vairāku pacientu, gan dažu darbinieku vidū, Madonas slimnīcā šobrīd ir pārtraukta jaunu pacientu uzņemšana terapijas nodaļā, kā arī plānveida traumatoloģijas nodaļas pacientu uzņemšana. Situācija ar saslimstību tikusi kontrolēta, veiksmīgi ievērotas visas epidemioloģiskās prasības, tādēļ ir cerība, ka jaunnedēļ abas nodaļas varētu atsākt pilnvērtīgi strādāt.

Kā atzīst Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētāja Līga Šerna, tā bijusi tikai bumba ar laika degli, līdz slimnīcā varētu tikt atklāta saslimstība ar koronavīrusu. Tās izplatība visā valstī turpinās, arī vakcinēto iedzīvotāju vidū.
– Slimnīca ir tā vieta, kur, pirmajā dienā ienākot saņemt medicīnas pakalpojumu, cilvēks var būt „Covid-19" negatīvs, bet otrajā, trešajā dienā uzrādīt pozitīvu testa rezultātu. Inkubācijas periods vīrusam var būt ilgāks. Tādēļ tas principā bija tikai laika jautājums, – šādas situācijas rašanos komentēja Līga Šerna, akcentējot – galvenais ir tas, ka saslimstība konstatēta, situācija apzināta un tikusi kontrolēta.
Jau iepriekš informējām, ka Madonas slimnīca neuzņem ar „Covid-19" saslimušos pacientus, taču, atvieglojot citu slimnīcu, kas šādus iedzīvotājus ārstē, slogu, uz terapijas nodaļu pārvesti vairāki smagi pacienti ar citām pamatsaslimšanām. Nesen „Covid-19" tests vairākiem šādiem pacientiem uzrādījis pozitīvu rezultātu, saslima arī pāris darbinieku. Tāpat arī traumatoloģijas nodaļas darbinieku vidū konstatēta saslimšana ar „Covid-19".
– Terapijā izveidojās, kā šobrīd var teikt, gandrīz kā „Covid-19" nodaļa, jo ir kovidpozitīvi gan pacienti, gan darbinieki. Tādēļ šobrīd terapijas nodaļā neņemam no jauna klāt nevienu pacientu, bet darbs turpinās – ārstējam esošos terapijas pacientus, ir arī, kas tiek izrakstīti mājās, ievērojot visus piesardzības pasākumus. Arī traumatoloģijas nodaļas pāris darbinieku saslima, tādēļ, kamēr novērojam situāciju ar pārējiem darbiniekiem, ir apturēta plānveida palīdzība traumās, bet akūto traumatoloģiju turpinām sniegt. Situācija ir apzināta un tiek kontrolēta; ja viss uz priekšu veiksies, nākamnedēļ varēsim atsākt uzņemt pacientus šajās nodaļās, – informēja Līga Šerna.
Jautāta, cik veiksmīgi Madonas slimnīca var tikt galā ar jaunajiem apstākļiem, tā kā vēl nesen Madonas slimnīcai nācās atteikt „Covid-19" nodaļas izveidi esošās infrastruktūras dēļ, valdes priekšsēdētāja atzīmēja, ka „Covid-19" nodaļa atšķiras ar to, ka tajā visu laiku būtu jāorganizē šādu pacientu plūsma slimnīcā. Taču šobrīd pacienti ir konkrētajā nodaļā, un jaunu pacientu plūsma nenotiek. – Viņi tiek ārstēti, darbinieki atbilstoši ģērbjas, tiek ievēroti visi epidemioloģiskie drošības pasākumi. No nodaļas neiet pakaļ, bet gan ēdiens tiek pievests, veļa tiek vesta speciālos maisos un pievesta klāt. Šis ir tikai atsevišķs gadījums, ko ir iespējams kontrolēt, – skaidroja Līga Šerna.
Pozitīvi vērtējams tas, ka slimības gaita šiem pacientiem nav smaga. Tad būtu nepieciešams arī lielākas plūsmas skābeklis. Šobrīd pietiekot ar esošo skābekļa plūsmu, lai pacientiem varētu sniegt adekvātu terapiju.
Kopumā saslimuši arī deviņi slimnīcas darbinieki, kuri ārstējas mājās, – esot, kuriem simptomi ir viegli vai to nav vispār.
Valstiskā līmenī tika ļauts atsākt sniegt plānveida pakalpojumus; tā arī pārējās Madonas slimnīcas nodaļās darbs turpinās. Galvenais – jābūt tikpat un pat vēl piesardzīgākiem, ievērojot visas drošības prasības.
Saistībā ar dzemdību nodaļas darbu Madonas slimnīca tika informējusi iedzīvotājus, ka tiek turpināts nodrošināt ģimenes dzemdības jeb dzemdības, klātesot tētim vai citam ģimenes loceklim. Tikai jāņem vērā, ka jāveic testēšanās. Ja dzemdētāja un pavadošā persona ir ar sadarbspējīgu sertifikātu, jāveic antigēna tests. Dzemdētājai tas būs bez maksas, kamēr pavadošajai personai – izmaksās 10 eiro. Ja sadarbspējīga sertifikāta nav, jāveic gan antigēna, gan SARS CoV-2 vīrusa noteikšanas tests, kas dzemdētājai tāpat saglabājas bez maksas, bet pavadošajai personai – 35 eiro.
Sākot ar 8. decembri, stājoties Madonas slimnīcas stacionārā un dienas stacionārā uz plānveida operācijām, jāuzrāda laboratoriski apstiprināts SARS-CoV-2 testa negatīvs rezultāts, kas izdrukātā veidā iesniedzams ārstniecības iestādei. Rezultāts derīgs 72 stundas pirms stāšanās stacionārā.
– Lai būtu droši pašiem pacientiem un darbiniekiem, varbūt jārēķinās ar lielākām neērtībām. Kamēr ir šāda epidemioloģiskā situācija, uz kādu laiku ir iepauzēts terapijas un plānveida traumatoloģijas nodaļu darbs, jānosaka arī striktāki drošības pasākumi, kas tiek darīts pašu pacientu drošības dēļ, – pauda slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

10.12.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px