Vēl decembra vidū saslimušo ar „Covid-19" skaits Madonas novadā bija 55 cilvēki (pēdējo 14 dienu kumulatīvie rādītāji); vakar interaktīvajā saslimstības kartē bija uzrādīta 84 cilvēku saslimšana Madonas novadā, 9 – Varakļānu novadā, 7 – Lubānas novadā, līdz 5 – Cesvaines un Ērgļu novadā.
Iepriekš arī informējām par situāciju ar saslimstību Madonas novada pašvaldības iestādēs, tostarp administrācijas un izglītības iestāžu darbinieku vidū. Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Agris Lungevičs laikrakstu „Stars" informēja, ka šobrīd vairs nav saslimšanas gadījumu administrācijā, visi esot atveseļojušies.
Toties ir atsevišķas izglītības iestādes, kuras skāris „Covid-19".
– Lai cik lielā mērā tiktu ievēroti drošības epidemioloģiskie pasākumi, vīruss ir ļoti lipīgs. Ir gadījumi Madonas novada izglītības iestādēs, kur konstatēta saslimšana, tomēr situācija tiek kontrolēta un darīts viss, lai tas neietu plašumā. Madonas pilsētā no iestādēm, kuras bija skāris vīruss, darbu ir atsākušas pirmsskolas izglītības iestāde (PII) „Kastanītis" un PII „Priedīte" – tās strādā. PII „Saulīte" bija skarta viena grupiņa, kas tika lokalizēta, pārējā iestāde strādā. Šobrīd ir slēgta Vestienas un Lazdonas pamatskola; saslimšanas gadījums konstatēts arī Madonas Valsts ģimnāzijā un Dzelzavas pamatskolā, kas kādā mērā ierobežo darbus, tiek identificētas kontaktpersonas, bet kopumā šīs iestādes darbojas. Sakarā ar skolēnu brīvlaiku darbi arī var notikt mierīgākā režīmā, saslimušie darbinieki var veseļoties. Ceram, ka aizvērtās iestādes pēc brīvlaika varēs atsākt strādāt, – informēja Madonas novada izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne.
Viņa skaidroja, ka nelielākas izglītības iestādes, kur vienam saslimušajam rodas plašāks kontaktpersonu loks, nākas uz laiku slēgt pilnībā, tikmēr lielākās izglītības iestādēs veiksmīgi var lokalizēt un slēgt tikai konkrētu grupu vai mācību klasi.
Solvita Seržāne arī mierināja, ka saslimšanas gadījumi izglītības iestādēs neesot masveida, tie kopumā esot daži darbinieki. Viņa turpināja: – Protams, jāsaprot, ka vīruss ir patiešām lipīgs. Ar visu to, ka iestādes ļoti stingri ievēro noteikumus, tomēr cilvēku ikdienišķa kustība pastāv un no saslimšanas pilnībā pasargāti neesam. Jācer, ka pēc jaunā gada situācija ļoti būtiski nemainīsies uz slikto pusi. Tas viss gan ir mūsu pašu ziņā, kā izprotam un ievērojam nosacījumus un tos attiecinām uz sevi; vai kontakti un kustība svētku laikā būs bijusi noteikto cilvēku lokā, kas ir viena mājsaimniecība. Jāatceras, ka izglītības darbinieki atrodas tādā kā pirmajā frontes līnijā; vismaz līdz šim par vecāku un bērnu attieksmi šajā situācijā varu teikt tikai to labāko, ka tā tiek veselīgi izprasta.
29.12.2020.