Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Covid-19” konstatēts “Madonas slimnīcas” darbiniecei

LAURA KOVTUNA

Autors • 02.07.2020.

“Covid-19” konstatēts “Madonas slimnīcas” darbiniecei
Burtu lielums

Diemžēl nu arī Madonā apstiprināts saslimšanas gadījums ar „Covid-19"; kā laikrakstam apstiprināja „Madonas slimnīcas" valdes locekle, ambulatorās nodaļas vadītāja Astrīda Svilāne, saslimšana ar „Covid-19" konstatēta kādai šīs slimnīcas bērnu slimību dežūrpersonāla darbiniecei.

„Madonas slimnīca" šobrīd nav tiesīga sniegt plašākus komentārus, jo patlaban notiek epidemioloģiskās situācijas izmeklēšana. To, ka „Madonas slimnīcas" darbiniecei izmeklējumā apstiprināta saslimšana ar „Covid-19", slimnīcas vadība uzzinājusi 1. jūlija rītā.

Kā informēja „Madonas slimnīca", nekavējoties pēc šīs informācijas uzzināšanas tika apzinātas iespējamās kontaktpersonas starp slimnīcas darbiniekiem un pacientiem un to saraksts iesniegts Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģijas speciālistiem. Vienlaicīgi tika veikta „Covid-19" testu noņemšana 40 personām – 24 slimnīcas darbiniekiem un 16 pacientiem.
Visas 2. jūlijā saņemtās „Covid-19" testu atbildes bijušas negatīvas. Savukārt atbilstoši SPKC epidemiologu izvērtējumam 3 slimnīcas darbiniekiem noteikta
14 dienu karantīna.
Jautāta, vai cilvēkiem, kuri nesen apmeklējuši „Madonas slimnīcu", konkrētās nodaļas, būtu jāsatraucas un pastiprināti jāseko līdzi savai pašsajūtai, Astrīda Svilāne atbildēja:
– Pašsajūtai jāseko jebkurā gadījumā, jo jebkurā vietā, saiešanā, pie jebkura cilvēka, arī pie saviem radiniekiem un tuviniekiem, jāpieiet kā pie potenciāla saslimušā. Līdz ar to atkārtoti atgādinām drošības mēru ievērošanas nozīmi – 2 metru distance, roku mazgāšana, dezinfekcijas līdzekļi, masku lietošana.
Sakarā ar bērnu slimību profila speciālistiem noteiktajiem ierobežojumiem slimnīca no 1. jūlija turpmākās 2 nedēļas nevarēs nodrošināt pediatrijas profila un dzemdību palīdzības pakalpojumus. Par to ir informēts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, un pacienti tiek novirzīti uz citām ārstniecības iestādēm. Pārējos profilos slimnīcas darbs norit kā līdz šim.
Madonas slimnīca un Madonas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus necelt paniku, neizplatīt nepatiesu informāciju un aizvien turpināt ievērot valstī noteiktos sociālās distancēšanās un cita veida ierobežojumus.


03.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px