Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Covid-19” izslimojis viss pansionāts

LAURA KOVTUNA

Autors • 01.02.2021.

Burtu lielums

Janvārī tomēr pieauga ar „Covid-19" saslimušo skaits Varakļānu novada pansionātā „Varavīksne"; mēneša sākumā tur tika konstatēts viens saslimšanas gadījums, tagad zināms, ka vīrusu nupat jau būs pārslimojuši visi 18 pansionāta iemītnieki.

Iepriekš Varakļānu novada pašvaldībā informēja, ka viens saslimušais uz pansionātu atvests ar negatīvu „Covid-19" testu, kas vēlāk izrādījies pozitīvs. To apliecināja arī pansionāta „Varavīksne" vadītāja Irīna Vecozola: – Klients bija atradies Rēzeknes slimnīcā, un uz pansionātu viņu atveda ar negatīvu testa rezultātu. Pēc četrām dienām iestādē tika veikta ierastā testēšana pēc plāna, kā to šobrīd dara visos aprūpes centros, un tests uzrādīja pozitīvu rezultātu. Tātad uzņemšanas brīdī tests bija negatīvs, bet pēc četrām dienām – jau pozitīvs. Mediķi to skaidroja ar to, ka tas varētu būt bijis inkubācijas periods, kāpēc vēl neuzrādīja saslimšanu ar „Covid-19". Tika veikti visi nepieciešamie drošības pasākumi, lai slimību ierobežotu, diemžēl bija pieticis ar šīm dažām dienām, lai slimība principā aizietu pa visu iestādi.
Irīna Vecozola informēja, ka pansionātā „Varavīksne" ir 18 klientu; daļa no viņiem „Covid-19" jau pārslimojuši – ir pagājis 14 dienu periods, bet daži vēl ir ar aktīvu saslimšanas gaitu. Šīs nedēļas laikā būtu jābeidzas saslimšanas periodam arī atlikušajiem klientiem.
– Janvārī tika atklāts pirmais gadījums, un visu janvāri arī esam slimojuši. No darbiniekiem šobrīd saslimusi aptuveni puse. No piecām aprūpētājām saslimušas trīs; ir arī citi darbinieki pansionātā, kas slimo. Tādēļ uz šo laiku tika piesaistīti darbinieki no malas, lai ar visu tiktu galā. Tas ir sarežģītākais – ja saslimst darbinieki, tad ir smagi nodrošināt aprūpi, – secināja Irīna Vecozola.
Viņa vērtēja, ka kopumā saslimstība klientu vidū pagājusi viegli. Nevienu nenācies stacionēt slimnīcā, bet gan ar medicīnisko aprūpi izdevies tikt galā turpat uz vietas pansionātā. Tikmēr atsevišķiem darbiniekiem slimības gaita un simptomi bijuši pat salīdzinoši smagāki.
Jautāta par turpmāko testēšanu, lai uzmanītu koronavīrusa iespējamu izplatību, Irīna Vecozola atbildēja: – Eksprestestus, ko grasās iepirkt valstiskā līmenī, mums sola uz februāra beigām. Iemītniekiem aptuveni trīs mēnešus testi vairs nebūs jānodod, jo nupat viņi jau ir izslimojuši „Covid-19". Iknedēļas siekalu testi pirmdienās kādu laiku būs jānodod tikai tiem darbiniekiem, kuri vēl nav izslimojuši.
Šobrīd Varakļānu novadā tiek uzrādīti 32 saslimušie ar „Covid-19", un Varakļānu novads atrodas 14 dienu kumulatīvās saslimstības novados uz 100 000 iedzīvotāju TOP 12. vietā ar 1,1k rādītāju. TOP 18. vietā ir Lubānas novads ar rādītāju 931.
2.02.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px