Šobrīd ne strauji, tomēr ar jauniem gadījumiem turpina kāpt saslimušo ar „Covid-19" skaits Madonas reģionā. Zināms, ka Madonas un Lubānas novadā saslimšana plašāk skārusi sociālās aprūpes centrus, bet pieaudzis arī individuālu, ne ar pašvaldību iestādēm saistītu saslimšanas gadījumu skaits.
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Zigfrīds Gora atzina, ka pirmdienas rītā Madonas novadā uzrādītais 180 saslimušo skaits ir satraucošs, tomēr pašvaldības iestādēs, kur saslimšanas gadījumi tikuši konstatēti, situācija pa šīm dienām salīdzinoši neesot pasliktinājusies.
– Abās iestādēs pakalpojums tiek sniegts pilnā mērā, tiek ievēroti visi nepieciešamie drošības pasākumi. Trešdien būs zināmi atkārtoto testu rezultāti Dzelzavas un Mārcienas pansionātos. Liels paldies par darbu abu iestāžu darbiniekiem un vadītājiem, tā tomēr ir tā pirmā fronte, kuri apdraud gan sevi, gan savus tuvākos, lai cik mēs droši ietērptos un rīkotos, risks ir. Dzelzavas pansionātā šobrīd nestrādā 10 darbinieki, kāds drīzumā varētu atgriezties, kad to ļaus ģimenes ārsti. Tādēļ tika piesaistīti papildu darbinieki, lai darbu varētu nodrošināt. Pozitīvais tai visā ir tas, ka pagājušajā nedēļā tika veikti testi Barkavas un Ļaudonas pansionātos; rezultāti uz „Covid-19" bija negatīvi gan klientiem, gan darbiniekiem, – informēja Zigfrīds Gora. Viņš atgādināja, ka daži saslimšanas gadījumi ir arī pāris Madonas novada izglītības iestādēs, bet ne plaši izplatīti – tie laikus konstatēti, un saslimušie vai kontaktpersonas atrodas karantīnā.
Arī Lubānas novadā, kā raksturoja domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks, šobrīd situācija vairāk vai mazāk esot normalizējusies. Iepriekš laikrakstā „Stars" rakstījām, ka Lubānas novadā ir 40 saslimušo, galvenokārt saistībā ar „Covid-19" uzliesmojuma gadījumu Lubānas veselības un sociālās aprūpes centrā. Šābrīža pēdējo 14 dienu kumulatīvais saslimšanas gadījumu skaits sasniedzis 61.
– Vairāk vai mazāk situācija ir stabilizējusies, pa kādam gadījumam nāk klāt, bet tās, iespējams, ir individuālas saslimšanas. Aprūpes centrā situācija būtiski nav mainījusies saslimušo skaita ziņā, – komentēja Tālis Salenieks. No saslimušajiem iemītniekiem četri aizvesti uz slimnīcu un trīs ar apstiprinātu „Covid-19" saslimšanu diemžēl miruši. – Vai var viennozīmīgi teikt, ka miruši no kovida, to pateiks mediķi, bet noteikti jau, ka šī slimība saasināja veselības problēmas, – sprieda Lubānas novada domes priekšsēdētājs.
Grūtākā situācija bijusi gada nogalē, janvāra sākumā, kad saslimšanas vai karantīnas dēļ uz darbu aprūpes centrā nevarēja nākt vairāki darbinieki; tagad daži jau atgriezušies, kas arī situāciju mazliet atvieglojis. Papildspēkus no malas piesaistīt esot grūti, jo šādā darbā uzreiz ielekt nevar, savukārt citi baidās saslimt paši, tā atklāja Lubānas novada pašvaldībā.
Arī Varakļānu novadā pirms laika „Covid-19" saslimšana smagi skāra sociālās aprūpes centru. Nupat konstatēts jauns saslimšanas gadījums, kas šobrīd pansionātā gan esot vienīgais.
– Tomēr par to ir neliels satraukums; darījām visu, kas noteikts un kas mūsu spēkos, lai samazinātu tālāku saslimšanas izplatības iespēju. Klients no ārstniecības iestādes tika atvests uz pansionātu ar negatīvu „Covid-19" testu, bet diemžēl nākamajā testēšanā parādījās pozitīvs rezultāts, – situāciju skaidroja Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs.
Varakļānu novadā kopējie skaitļi gan atkal pakāpušies – šobrīd zināmi 28 saslimšanas gadījumi; kā atklāja Varakļānu novada domē, esot zināmas vairākas lielas ģimenes Murmastienes pagastā, kur atklāti saslimšanas gadījumi.
Tikmēr par Ērgļu novadu ar 21 saslimšanas gadījumu plašāka informācija netika sniegta. – Man liekas, jo mazāk par to runāsim, jo labāk. Visādi var gadīties; saslimšanas tiek konstatētas gan ar, gan bez simptomiem. Neesmu epidemiologs, tādēļ neatļaušos to komentēt. Ērgļu novadā saslimšanas gadījumi ir, neesam no pasaules izolēti, – pauda Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis. Jautāts viņš apstiprināja, ka saslimšanas gadījumi esot konstatēti arī pašvaldības pārziņā esošās iestādēs, tomēr atteicās tās minēt konkrēti, lai „neizsauktu paniku".
Joprojām mazākais saslimušo ar „Covid-19" skaits ir Cesvaines novadā – 6.
12.01.2021.