Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komiteja sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru organizē mobilā autobusa izbraukumu uz Madonu. Latgales filiāles darbinieki informē, ka 30. augustā no pulksten 9 līdz 13 Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē tiek gaidīti brīvprātīgie asins ziedotāji.
Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles virsmāsa Velta Andrijevska dalījusies ar informāciju, ka šā gada pirmajā izbraukuma reizē uz Madonu 23. februārī tika reģistrēti 120 asins ziedotāji, no tiem 17 bija pirmreizējie. Savukārt 31. maijā asinis nodeva 111 brīvprātīgie, no tiem 10 bija pirmreizējie.
Asinsdonoru dienas organizatori atgādina, ka donori, kuri gada laikā (365 dienu ietvaros) asinis ziedo trīs vai vairāk reižu, vai donori, kuri gada laikā (365 dienu ietvaros) ziedo asins komponentus sešas un vairāk reizes bez maksas, saņem Donora privilēģiju karti. Šī karte dod iespēju saņemt dažādas atlaides.
– Izmantojot privilēģiju karti dažādos veikalos, donoriem ir lieliska iespēja iegūt atlaides. Protams, samaksa par paveikto darbiņu ir simboliska, bet ziedot asinis noteikti vajadzētu pārliecības dēļ. Ar asinsdonoru dienas koordinēšanu nodarbojos brīvprātīgi, turklāt šāda veida pieredze man būs pirmo reizi. Žēl, ka pati nevaru ziedot asinis veselības problēmu dēļ, bet, iedvesmojoties no manis, to dara mana meitiņa. Mēs nekad nevaram zinām, ar ko rītdien katram no mums nāksies saskarties, tāpēc ir nepieciešams rīkoties šodien un tagad, – stāsta Madonas asinsdonoru dienas koordinatore Inese Zālīte.
Valsts asinsdonoru centra mājaslapā ir pieejama informācija, ka ziedot asinis īpaši tiek gaidīti 0-, 0+ un A- asinsgrupu donori. Dodoties ziedot asinis, līdzi jāņem pase vai ID karte un bankas konta numurs. Vērtīgi ir atcerēties, ka viena asins nodošanas reize palīdz glābt trīs cilvēku dzīvības. Ziedo asinis, radi smaidu!
Materiālu publicēšanai sagatavoja
GERDA AJANTA GAILE
28.08.2018.