19. jūnijā no pulksten 9 līdz 12 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko izbraukumu
J. Norviļa Madonas mūzikas skolā (Blaumaņa ielā 16).
VADC pirms garajām svētku brīvdienām un vasaras sezonā aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un rast iespēju ziedot asinis. Atgādinām, ka VADC mediķi aicina ziedot asinis, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs. Veidot asins uzkrājumus ilgstošam laikam nav iespējams, jo asins komponentiem ir ierobežots derīguma termiņš: eritrocītiem tas ir 35 dienas, bet trombocītiem tikai 7 dienas, tieši tāpēc ir nepieciešama pastāvīga asins donoru atsaucība un palīdzība.
VADC atgādina, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000003 un mājas lapā.
Valsts asinsdonoru centra Sabiedrisko attiecību nodaļa