Ceturtdien, 26. februārī, no pulksten 9 līdz 13 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko izbraukumu Madonas mūzikas skolā (Madonā, Blaumaņa ielā 16), „Staru" informē VADC sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tikmane.
Šogad Madonā tā būs pirmā asins donoru diena. Savukārt iepriekšējā gadā, kā par to rakstījām arī „Starā", ziedot asinis Madonas mūzikas skolā bija iespējams vairākkārt.
Lai VADC spētu nodrošināt ikdienas ārstniecības iestāžu pieprasījumu pēc asinīm un asins komponentiem, ik dienu asinis nepieciešams ziedot 150 asins donoriem visā Latvijā.
VADC sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Tikmane atgādina, ka, lai nodotās asinis būtu kvalitatīvas un derīgas asins pārliešanai, donoriem vismaz 24 stundas pirms asins ziedošanas ir jāēd bez pārmērībām un jāņem vērā, ka no ēdienreizes līdz asins ziedošanai būtu jāpaiet vismaz trim stundām. Pirms asins ziedošanas arī jāuzņem daudz šķidruma – ūdens, nesaldinātas augļu un dārzeņu sulas. Nedrīkst lietot enerģijas un alkoholiskos dzērienus.
Tā kā vēl joprojām Latvijā turpinās gripas aktīvais periods, donoram ir derīgi zināt, ka asinis var nodot 2 nedēļas pēc gripas izslimošanas vai antibiotiku lietošanas. Par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 līdz 65 gadiem.
– 26. februārī gaidīsim Madonas iedzīvotājus uz asins donoru dienu! – uzsver Inese Tikmane.