Aprīlī asins ziedošanā sacentās Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti.
Kopumā šajā laikā asinis ziedoja 248 studenti: 132 no LU un 116 no RTU, „Staru" informē VADC preses sekretāre Zane Mousavi.
Sīvā konkurencē uzvaras laurus plūca Latvijas Universitāte.
Tas nozīmē, ka RTU rīkos sadraudzības pasākumu-pikniku.
Kā secina paši akcijas dalībnieki, lielākā studentu aktivitāte bija vērojama pēdējās dienās, kad sasparojās daudzi studenti, bet, neraugoties uz to, tā tomēr bija ievērojami mazāka, nekā sākumā (ņemot vērā lielo studentu skaitu) tika gaidīts. RTU un LU studē vairāk nekā 35 000 studentu.
Maijā savukārt savā starpā sacentīsies Rēzeknes Augstskola un Rīgas Ekonomikas augstskola. Sīva cīņa sākās 2. maijā un turpināsies līdz 30. maijam.
VADC atgādina, ka studenti asinis var ziedot jebkurā asins nodošanas vietā Latvijā, uzrādot savu studenta apliecību un nosaucot savu universitāti. Vairāk informācijas – www.vadc.lv vai www.donors.lv. Tāpat ikkatrs students tiek aicināts izmantot mirkļa birku #studentuIzaicinajums.
Pašlaik īpaši tiek gaidīti 0 rēzus negatīvās un B rēzus negatīvās asinsgrupas donori.