Mazās aprūpes slimnīcas ar 1. aprīli tiks pārveidotas par veselības aprūpes centriem, un tajās vairs nebūs pieejami stacionārie pakalpojumi.
Kā informē Veselības ministrijas Komunikācijas departamenta pārstāvis Oskars Šneiders, trīspadsmit mazās Latvijas slimnīcas netiks slēgtas, taču tajās pacientiem vairs nebūs iespējas saņemt stacionāros pakalpojumus.
„Valsts ar aprīli šajās slimnīcās vairs nepasūtīs stacionāros pakalpojumus, taču pacienti tajās varēs saņemt ambulatoro un primāro veselības aprūpi. Cilvēkiem vairs nebūs iespējas uz vietas stacionārā ārstēties šajās slimnīcās, bet nopietnāk saslimušos vedīs uz lokālajām un reģionālajām slimnīcām," skaidro Oskars Šneiders un piebilst, ka tas ir saistīts ar kvalitātes jautājumiem, kas savukārt atkarīgi no cilvēkresursiem un tehnoloģiju pieejamības. Veselības ministrijas pārstāvis uzsver, ka jau iepriekš aprūpes slimnīcās ir ieguldīti Eiropas Savienības fondu līdzekļi, lai tās sakārtotu un piemērotu veselības aprūpes centru prasībām.
Savukārt Madonas rajona padomes galvenā speciāliste veselības aprūpes jautājumos Gunta Andžāne informē, ka starp 13 slimnīcām, kuras ar 1. aprīli skars izmaiņas, diemžēl ir arī divas mūsu rajona slimnīcas – Ērgļos un Varakļānos.
Autore: BAIBA MIGLONE