Vakar Saeimas ārkārtas sēdē par veselības ministri tika apstiprināta Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) vadītāja Baiba Rozentāle (Tautas partija).
Baibas Rozentāles kandidatūra tika apstiprināta pēc vairāku stundu garām debatēm, kurās gan pozīcijas, gan opozīcijas deputāti akcentēja veselības nozarē valdošās problēmas un iespējamos draudus, ar kuru risināšanu un novēršanu būs jānodarbojas jaunajai ministrei.
Nozares speciāliste
Baiba Rozentāle dzimusi 1955. gadā, ārsta kvalifikāciju ieguvusi 1979. gadā Rīgas Medicīnas institūtā.
LIC vadītājas amatu Rozentāle ieņem kopš 2001. gada, viņa ir arī Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas katedras profesore, Latvijas Ārstu biedrības valdes locekle, Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padomes priekšsēdētāja, Centrālās medicīnas ētikas komitejas locekle, Starptautiskās infektologu biedrības un Eiropas Mikrobiologu un infektologu biedrības biedre.
Baiba Rozentāle divus sasaukumus pēc kārtas bijusi Rīgas domes deputāte – 2001. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēta kā Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) kandidāte, savukārt 2005. gada vēlēšanās deputātes mandātu vēlēšanās neieguva. Par domnieci viņa kļuva 2007. gadā. Šajā laikā Rozentāle bija izstājusies no LSDSP un iestājusies TP, no kuras saraksta kandidēja un netika ievēlēta 9. Saeimas sastāvā.
Veselības ministre 2004. gadā saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeņa diplomu par nopelniem Latvijas labā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 30.06.2009.
OĻĢERTA SKUJAS foto