Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Apbalvoti NMPD darbinieki

LETA

Autors • 03.07.2018.

Apbalvoti NMPD darbinieki
Burtu lielums

Lai teiktu paldies par profesionalitāti un pašaizliedzību, īstenojot dienesta misiju glābt un saglabāt cilvēku dzīvības, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) svinīgā ceremonijā Rīgā apbalvojis savus darbiniekus no visas Latvijas – brigāžu mediķus, dispečerus un operatīvo transportlīdzekļu vadītājus, dienesta mācību spēkus, kā arī tehniskos darbiniekus, informēja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Veselības ministre Anda Čakša, sveicot dienesta darbiniekus, uzsvēra, ka NMPD pārstāvju darbs ir grūts un atbildīgs un, strādājot medicīnā, tiek dota iespēja kalpot citiem, palīdzēt sabiedrībai ar savām zināšanām un prasmēm situācijās, kas citiem šķiet grūtas vai pat bezcerīgas.
NMPD direktore Liene Cipule, izceļot dienesta darbinieku cēlo misiju, norādīja, ka dienesta darbinieki ir tie, uz kuriem sabiedrība paļaujas un tic, ka viņi būs klāt laikus, lai glābtu un saglabātu pašu dārgāko, kas cilvēkam ir – viņa veselību un dzīvību. „Es lepojas ar ikvienu no jums un nenovērtējamo darbu, ko darāt ik dienu," sacīja Liene Cipule.
Apbalvojumi tika pasniegti vairākās nominācijās: „Mūža ieguldījums", „Par profesionalitāti", „Par ieguldījumu", „Par pašaizliedzību", „Par ilggadību" un „Atzinības raksts". Apbalvojumus saņēma teju 100 dienesta darbinieku no visas Latvijas – tostarp arī no Madonas, Ērgļiem un Cesvaines. Apbalvojumi tika pasniegti mediķiem, kas strādājuši ļoti saspringtās un sarežģītās situācijās: glābuši pacienta dzīvību pēc sašaušanas; helikoptera avārijā; ekstrēmos apstākļos nocēluši no troses un snieguši palīdzību cietušajam, kas savainojumus guvis atrakciju parkā vairāku metru augstumā; glābuši pacientu, pie kura pēc stiprajām lietavām vairāk nekā kilometru nācies brist pa ūdeni teju līdz ceļiem, lai sniegtu palīdzību un nogādātu slimnīcā, kā arī citās.
Atzinīgi novērtēts mediķu profesionālais darbs vairākos sarežģītos gadījumos, izsaukuma vietā vai pa ceļam uz slimnīcu, no klīniskās nāves atdzīvinot pacientus, tostarp gadu un divus gadus vecus bērnus. Apbalvojumu saņēma arī NMPD Specializētās medicīnas centra ārsti, kuri dodas palīgā reģionu slimnīcām kritiski slimu pacientu un smagi cietušo glābšanai.
Tāpat godināti brigāžu vadītāji, kas teicami organizē savas komandas darbu, glābjot ne viena vien pacienta dzīvību, un operatīvo transportlīdzekļu vadītāji, kas sniedz visu nepieciešamo atbalstu brigādei. Apbalvoti arī darbinieki, kuriem piemīt neizsīkstoša enerģija, ar kuru tie spēj aizraut pārējos kolēģus, darbinieki, kas mīl savu profesiju un ir atbildīgi pret saviem pienākumiem. Apbalvojumu saņēmēju vidū ir arī dienesta darbinieki, kas rūpējas, lai jaunie šoferi justos droši uz ceļa, un tie, kas ārpus saviem darba pienākumiem ar darbu iepazīstina jaunos kolēģus un mudina jauniešus kļūt par dienesta mediķiem, informēja Bukša.
Apbalvojumi pasniegti arī dienesta darbiniekiem, kuri šim sirds darbam veltījuši jau 25 savas dzīves gadus.

4.07.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px