14. jūnijā esam aizvadījuši Pasaules donoru dienu, un, atsaucoties uz šo notikumu, Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komiteja sadarbībā ar Rēzeknes asinsdonoru centru 27. jūnijā no pulksten 9 līdz 12 organizē donoru dienu Madonā.
Šāgada pirmajā izbraukuma reizē asinsdonoru diena bija ļoti apmeklēta. Kopumā asinis ziedoja 101 brīvprātīgais. Dažādu iemeslu dēļ atteikumu saņēma 17 brīvprātīgie. Savukārt priecē tas, ka bija pieteikušies 39 pirmreizējie asins ziedotāji.
Atgādinām, ka tiem donoriem, kuri viena gada laikā asinis nodevuši trīs reizes, ir tiesības saņemt Donora privilēģiju karti. Donora privilēģiju karte nodrošina atlaides sporta un aktīvās atpūtas cienītājiem, veselības veicināšanai, kā arī citiem pasākumiem.
Lai apzinātu donoru kustību Madonas komitejas darbības reģionā, turpinām veidot savu datu bāzi, kur tiek reģistrēti visi donori, kuri asinis nodevuši kaut vienu reizi.
Gaidām brīvprātīgos asinsdonorus Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē! Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.
Ziedo asinis, radi smaidu!
Autore: INESE ZĀLĪTE,
Latvijas Sarkanā Krusta
Madonas komitejas brīvprātīgā