Turpinot strauju attīstību, pagājušajā gadā lielākais pašmāju degvielas tirgotājs "Virši" sasniedzis 187 miljonus eiro lielu apgrozījumu, tas ir par 3,7% vairāk nekā 2018. gadā.
Veicot nodokļu maksājumus 32,9 miljonu eiro apmērā, "Virši" ir iekļauti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) atbildīgu nodokļu maksātāju programmas Zelta līmenī. Aizvadītā gada beigās uzņēmuma tīklā bija 61 degvielas uzpildes stacija (DUS), nodarbinot 530 cilvēku visā Latvijā.
Pērn uzņēmums ir veicis vērienīgas investīcijas un ieviesis Latvijas tirgū jaunu, ekoloģiskāku alternatīvās degvielas veidu – CNG jeb saspiesto dabasgāzi, atbalstot Latvijas virzību uz kaitīgo izmešu samazinājumu transporta segmentā. Tāpat gada gaitā "Virši" atvēruši četras jaunas degvielas uzpildes stacijas, kas atrodas Sauriešos, Jēkabpilī, Rīgā (Lubānas ielā) un Brocēnos, kā arī modernizējuši vēl 16 degvielas uzpildes stacijas, lai tās atbilstu augstākās kvalitātes standartiem.
Uzņēmums strādājis ar teju 4 miljonus eiro peļņu, par 5,1% uzlabojot iepriekšējā gada rezultātus, ko galvenokārt veicinājis apgrozījuma pieaugums. Pārdotais uzņēmuma degvielas apjoms mazumtirdzniecībā gada laikā pieauga par 2,3%, bet preču mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 17,2%.
– Aizvadītais gads skaidri parādīja, ka dinamiska konkurence nozarē nav šķērslis vietējā kapitāla uzņēmuma izaugsmei. Paplašinot un modernizējot DUS tīklu visā Latvijā, investējot darbinieku ērtībās un darba vidē, kā arī pilnveidojot produktu sortimentu un klientiem piedāvāto servisu, mums izdevās turpināt audzēt savu tirgus daļu gan degvielas, gan citu preču mazumtirdzniecībā, – pauž "Viršu" izpilddirektors Jānis Vība.
Uzņēmumam attīstoties, "Viršu" darbinieku komanda gada laikā augusi par 8,4% – līdz 530 cilvēkiem. 2019. gadā tika pilnveidots darbinieku labumu grozs un motivācijas sistēma, veikti ieguldījumi darbinieku apmācībā. Saskaņā ar "CV-Online" darba devēju topu, kas tiek veidots, balstoties uz darba ņēmēju balsojumu, "Virši" ieguva Labākā darba devēja statusu Zemgales reģionā. Savukārt iekšējā darbinieku apmācības programma "Viršu skola" pērn ieguva Latvijas personāla vadīšanas asociācijas Gada balvu.
2019. gadā "Virši" turpināja būt aktīvi sociālās atbildības jomā, sniedzot atbalstu sportistiem, daudzbērnu ģimenēm un citiem Latvijas darītājiem.
Runājot par šā gada plāniem, Jānis Vība uzsver: – Jau šobrīd ir skaidrs, ka prognozētais valsts ekonomikas kritums šim gadam radīs izaicinājumus uzņēmumiem itin visās nozarēs. Tai pašā laikā uztveram šo ekonomiskās atdzišanas periodu kā iespēju kļūt vēl konkurētspējīgākiem, pārskatot un efektivizējot darbības procesus visā uzņēmumā. No savas puses plānojam arī paplašināt Latvijas ražotāju atbalsta iniciatīvas, jo esam pārliecināti, ka vietējā kapitāla uzņēmumu sekmīga darbība ir pamats Latvijas ekonomikas atveseļošanai un atgriešanai uz izaugsmes ceļa.
08.04.2020.