Pagājušajā piektdienā, 27. janvārī, ar lentes griešanu, ziediem, pateicību, labiem novēlējumiem svinīgi tika atklāts Madonas biznesa attīstības centrs. Todien sava veida jurģus svinēja arī LIAA Madonas biznesa inkubators (BI), atzīmējot sešu gadu pastāvēšanas gadadienu un darbības turpinājumu jaunā Madonas biznesa attīstības centra plašajās telpās nama trešajā stāvā.
Vēl jaunajā Madonas biznesa attīstības centrā varēs griezties pie Lauku atbalsta dienesta speciālista, uzņēmējdarbības speciālista, Madonas novada fonda, ALTUM darbiniekiem. Visiem uzņēmējiem, kam nepieciešams atbalsts vai padoms, šī būs kā "vienas pieturas aģentūra".
Todien Madonas BI jaunajā mājvietā sanēja un čaloja, tika teiktas runas, pasniegti ziedi, dāvināti telpaugi un pausts paveiktā darba novērtējums.
Madonas biznesa attīstības centrā atklāšanas svētkos tieši Madonas biznesa inkubators izpelnījās vislielāko uzmanību. Pirmsinkubācijas (PINK) un Inkubācijas (INK) programmas dalībnieki trešajā stāvā bija sarīkojuši vērienīgu uzņēmējdarbības izstādi, kurā varēja iepazīties ar daudzveidīgiem produktiem, kurus ražo inkubatora klientu uzņēmumos.
Madonas BI sešu gadu laikā apmeklējuši 254 dalībnieki PINK (šogad aktīvi 20) un 63 dalībnieki Inkubācijas programmā. Radošās idejas, kas ir bijušas, pārsvarā ir arī īstenotas.
Madonas biznesa attīstības centra atklāšanā piedalījās arī ekonomikas ministra padomnieks Uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstības jautājumos Andis Zariņš. Viņš teica paldies pašvaldības pārstāvjiem, kas izveido īpašu uzņēmējdarbības vidi, sadarbojas ar LIAA, rada apstākļus biznesa inkubatora dzīvotspējai. – Biznesa attīstības vide, Madonas biznesa inkubatora darba rezultāts pārsteidz pat lielpilsētas pārstāvjus. Novērtējam ļoti spēcīgu biznesa inkubatora darbu reģionos, – sacīja Andis Zariņš. Viņš dalījās cerībā, ka būs vēl arī jauni uzņēmējdarbības piemēri. Madonas biznesa inkubatora svinīgajā pasākumā ar vārdiem "Jūs esat tie, kas veido Latviju!" viņš pateicās visiem, kas iesaistījās un iesaistīsies apmācībā inkubatorā.
LIAA Inkubatoru departamenta vadītāja Dace Vanaga, novērtējot Madonas BI devumu, pakavējās vēsturē: – Nedaudz dienu pietrūkst, kā 2017. gada 6. februārī ar nenovērtējamu pašvaldības atbalstu Madonā tika atvērts tā laika LIAA biznesa inkubators, tika radīta programma, kuras laikā dalībnieki pirmsinkubācijas un inkubācijas apmācībā no inkubatora komandas ir saņēmuši atbalstu – mācību, mentorēšanas, finanšu, pozitīvu uzslavu, brīžiem spērienu veidā. Visdažādākās formas uzmundrinājumi biznesa attīstībai, iesākšanai, uzdrīkstēšanās sajūtai, ka tas viss ir iespējams, ir devuši rezultātu. Tas nebūtu iespējams bez dalībniekiem, bez pašvaldības atbalsta.
– Madona ir piemērs, kā pašvaldība, valsts, iedzīvotāji – visi kopā radām pievienoto vērtību reģionam un izejam arī ārpus Latvijas robežai. LIAA nākamajam plānošanas periodam BI programma noteikti būs, lai sniegtu atbalstu, padomu, parādītu uzņēmējiem pareizo ceļu. Atbalsts būs skaidrāks, tiešāks, pieejamāks. Tas nebūs iespējams bez jaudīgas BI komandas un ar neaprakstāmu vitalitāti un enerģiju apveltītas vadītājas, kas ir pilna ar humoru, profesionalitāti un neizsīkstošu enerģiju, kāda ir Iveta Vabule, – pasākumā izcēla direktore Dace Vanaga.
Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs, sveicot Madonas BI kolektīvu jaunajā Madonas biznesa attīstības centrā, uzsvēra: – Man vienmēr ir prieks būt komisijās un skatīties, cik mums ir gudri un uzņēmīgi jaunie uzņēmēji. Lai arī viņiem "iesper" vai visādi citādi, izmantojot dažādus mehānismus, uzmundrina, bet rezultāts ir jūtams – viņi nebaidās no pirmajām, otrajām vai septītajām problēmām, bet iet uz priekšu. Lai turpmāk visi uzņēmīgie nāk uz Madonas biznesa attīstības centru! Ceru, ka šai ēkai būs jauna dzīve. Ar BI programmu bija tāpat, iesāka pamazām, bet tagad virzās uz priekšu.
Svētku uzrunā LIAA Madonas BI vadītāja Iveta Vabule atzina: – Šodien melns ar baltu satikās, kas ir mūsu moto. Taču stāsts noteikti nav par kontrastu, par melno un balto strīpu dzīvē, bet par divām skaistām un spēcīgām krāsām. Baltā krāsa simbolizē jaunu sākumu, un šodien sākam dzīvi jaunajās telpās. Melnā krāsa man saistās ar bagātību, eleganci, augstu kvalitāti. Arī to varam attiecināt uz Latvijas BI projektu, kas tika uzsākts 2017. gadā un turpina apliecināt savu dzīvotspēju.
Madonas BI atzīmējamā diena bija septembrī, bet svinēt vajag tad, kad ir sajūta, kad visi ir salustējušies. Jā, atzīmējam sešu gadu jubileju, bet šoreiz ne par cipariem, nodokļiem, apgrozījumu, eksportu. Šodien melnbaltajā burvībā vēlos ienest arī nedaudz citu motīvu, kam klāt ir sirds. Mūsu INKiem pateicos ne tikai par to, ka ikdienā uzdzenat adrenalīnu, arī par atbalstu – par to, ka visi kopā operatīvi pārcēlāmies uz jauno ēku. Paldies Madonas novada, Gulbenes, Alūksnes, Varakļānu novada pašvaldībai, mūsu sadarbības partneriem, ar kuriem esam kopā, paldies jaunajiem uzņēmējiem un kolēģiem, ar kuriem strādājam kopā.
Ar vēlējumu, lai no sīka asna, kas nonāk auglīgā zemē, izaug stāds, sveicēju pulkā bija arī Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs: – Mēs arī Madonas BI uzskatām par savu inkubatoru. Vienmēr, kad atnākam ciemos uz inkubatoru, jūtama enerģija un jauna iedvesma kaut ko darīt.
LLKC Madonas KB vadītāja Aija Vīgnere cita starpā novērtēja pašvaldības ieguldījumu, kad, neatlaidīgi atjaunojot šo ēku, ir domāts par uzņēmējdarbības veicināšanu. Viņa vēlēja, lai turpmākie gadi jaunajās telpās būtu saulaini, koši un jaudīgi. Savukārt Madonas novada fonda vadītāja Jogita Baune aicināja arī turpmāk sadarboties, lai īstenotu daudz ieceru.
Madonas BI dalībnieku vārdā SIA "Lat Angus" un saimniecības "Lejas Vāveres" īpašniece Ieva Galiņa sacīja: – Jā, esam bijuši tādas kā olas, kas nonāk BI izperēšanai. Te ieliek pamatus, mēs patiešām saņemam spērienu iet un darīt, un pilnīgi jūtu turpmāko skatienu uz mums kā caur lupu, bet paldies par to skatienu un ieguldījumu domāšanā kā uzņēmējiem. Te patiesi esam saņēmuši spēcīgu atbalstu. Svarīga ir arī kopības izjūta, spēja izrunāt problēmas, saņemt uzmundrinājumu.
31.01.2023.