Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vajadzīga gan rupjmaize, gan kārumi

Redakcija

Autors • 30.10.2010.

Vajadzīga gan rupjmaize, gan kārumi
Burtu lielums

Palika labs iespaids
Dzirdējām, ka ir tāds konkurss "Mans veikals". Reti kad sakām atzinīgus vārdus par kādu no veikaliem, bet šoreiz gribas pastāstīt par kādu labu piemēru Dzelzavā –
veikalu, kas pieder SIA "Velga".

Arī šis veikals varētu tikt izvirzīts konkursam. Braucām no Gulbenes ciemos pie radiem uz Sarkaņiem. Pa ceļam piestājām pie veikala, lai nopirktu kādu ciemakukuli. Liels bija pārsteigums, ka lauku veikalā var būt tik liela saldumu izvēle, turklāt tādi neredzētāki nekā lielveikalā, arī cenas bija pieņemamas. Bijām priecīgas arī par laipno apkalpošanu. Lauku veikalā jau ļaudis neienāk tāpat vien – tikai pēc vajadzīgajām precēm. Ienāk apsildīties, palūkoties, kas jauns parādījies vitrīnās, kādu vārdu pārmīt un iepirkties, prasot nepieciešamo. Lielveikalā lielākā daļa preču ir plauktos aptaustāmas, bet te – jāprasa. Tomēr saruna veikalā, izvēloties vajadzīgo, ir sava veida komunikācija un arī uzticēšanās pārdevējas ieteikumiem. Mums patika.

Ar cieņu – INTA, MĀRA un INESE Gulbenē


SIA "Velga" veikalu Dzelzavā pārsvarā apmeklē dzelzavieši un par preču sortimentu bieži saka atzinīgus vārdus – ir labs veikals.

Uzņēmums "Velga" veikalu Dzelzavā atvēra 2008. gada 1. augustā. Tas atrodas centrā, ir gaumīgi iekārtots, un pārsteidz arī piedāvājuma daudzveidība. Redzot, ka veikalā ir pilni plaukti ar daudzveidīgām precēm, lai pircējiem būtu izvēle, vaicāju, kā izdodas to panākt. – Jā, cenšamies, jo katrs jau grib kaut ko savu, nevis vienu un to pašu. Ar apjomu gan neaizraujamies, viss kas mums ir, bet ne vairumā – mazos daudzumos. Labāk, lai sagādāto izpērk, nekā prece ilgi stāv. Tas ir jo svarīgi, pasūtot pārtikas produktus ar īsu realizācijas termiņu, – teic veikala vadītāja Inguna Guļbinova.

Uz vaicājumu par to, ko vairāk pērk, viņa atbild lakoniski:

– Protams, pārtiku, jo ēst vienmēr gribas. Līdz ar to pasūtām to, ko vairāk pērk. Veikalā ir jābūt maizei, pienam, jo daudzi govis vairs netur. Tirgojam "Siera nama" – a/s "Cesvaines piens" produkciju, iecienīta pie mums ir "Madonas maiznieka" maize. Sāls, cukurs, eļļa, milti, putraimi, makaroni – tas ir ikdienai, bet mums ir arī pa daļai no visiem produktiem, ko likt galdā arī svētkos. Dzelzavā atrodas divas skolas, līdz ar to vajag sagādāt arī saldumus, lai būtu, ko nopirkt mazajiem. Skolēni ieskrien pēc kāda cepumiņa, konfektēm, košļājamās gumijas, ko var dabūt par dažiem santīmiem. Uz mūsu veikalu var atnākt arī ar 1 santīmu kabatā, un sanāks vienai konfektei.

Piedāvājam arī pirmās nepieciešamības preces, sadzīves ķīmiju, veļas pulverus, jo ne jau vienmēr brauks uz pilsētu, un ne visi var atļauties braukāt, autobusa biļete arī ko maksā – tikpat, cik istabas čības mūsu veikalā. Tirgojam arī cimdus, zeķes, zābakus, dažādus sīkumus. Protams, ir ļaudis, kas brauc iepirkties uz lielveikaliem, un ne tikai uz Madonu, arī uz Gulbeni. Pēc lielākiem pirkumiem uz tirgu atmaksājas braukt, bet pēc dažām precēm – diez vai.

Stāstot par preču sagādi, veikala vadītāja Inguna Guļbinova uzsver, ka arī mazajos veikalos ir iespējams sagādāt preces par akcijas cenām: – Arī mēs savā veikalā piedāvājam akcijas preces, un tās arī cilvēki labprāt pērk, pat interesējas, vai būs kas lētāk.

Kā papildina pārdevēja Lana Grīnvalde, laukos pērk īstu krējumu, sieru un sviestu, nevis izstrādājumus, kur izmanto augu taukus.

– Lai arī tagad reti kurš neskatās uz cenām, pircēji visu zina, kas ir kas, tāpēc nebūt nav tā, ka pērk tikai lētāko. Ir visādi – ir klienti, kas izvēlas lētāko, un ir, kam svarīga arī labāka kvalitāte, – apstiprina vadītāja. – Pērk arī gaļas produkciju, un pasūtām "Rīgas Miesnieka", "Lēdurgas Miesnieka" produkciju, ir arī uzņēmuma "Forevers" ražotā pārtika. Iecienītas ir siļķes, un gādājam "Salas", "Viči" produkciju – no daudziem ražotājiem pa drusciņai. No Latvijas produktiem mums ir arī vietējie dārzeņi, sezonas laikā – gurķi, tomāti, "Dimdiņkāposti", arī svaigie kāposti, burkāni.

Arī šajā veikalā ir stiprie alkoholiskie dzērieni, un, kā novērojušas pārdevējas, tie, kas dzēra, tāpat turpina dzert, var tikai pabrīnīties, kā tam pietiek naudas.

– Kad runāja, ka mainīsies cenas, paliks dārgāki griķi, arī mūsu veikalā izpirka griķus vēl par veco cenu, lai būtu kāda rezerve. Toties tagad par jaunajām cenām griķus nemaz tā nepērk, – secināja Lana Grīnvalde.

Kopā ar viņu strādā arī otra pārdevēja – Larisa Bilinska.

Kad pabijām SIA "Velga" veikalā, uzrunājām arī pircējus. Tobrīd sastaptā Skaidrīte Lanka dalījās atsauksmēs: – Esmu viens no tiem cilvēkiem, kas aplam daudz apkārt nestaigā. Vairāk pieturos pie mājas, vajadzīgo atved meita, kas brauc no Madonas, bet, ja ko vajag, tad šajā veikalā labprāt iepērkos. Pārdevējas vienmēr ir laipnas un smaidīgas, arī izstāsta, kāds ir piedāvājums. Cik man ir bijis vajadzību, te viss ir svaigs. Ja kā nav, tad tas tiek sagādāts.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px