Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Uzņēmumam piešķirts zaļais sertifikāts

Redakcija

Autors • 23.12.2008.

Uzņēmumam piešķirts zaļais sertifikāts
Burtu lielums

18. decembrī pirmo reizi neatkarīgās Latvijas vēsturē tika pasniegta "Zaļā josta", kā arī zaļais sertifikāts konkursa "Videi draudzīgs tirgotājs" uzvarētājiem. Nominēto uzņēmumu vidū – arī SIA "Ādere A" jaukto preču veikals Madonā.

Šis "zaļi domājošo" uzņēmēju apbalvojums izveidots šogad, sadarbojoties Latvijas Tirgotāju asociācijai, iepakojuma un videi kaitīgo preču iepakojumu apsaimniekošanas organizācijai "Zaļā josta" un Latvijas Vides aizsardzības fondam.

Konkursā "Videi draudzīgs tirgotājs" pavisam tika izvērtēti 157 tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu uzņēmumi, novērtējot to draudzīgumu pret vidi. Eksperti vērtēja objektu energotaupību, videi draudzīgu tīrīšanas līdzekļu un iepakojuma izmantošanu, atkritumu šķirošanu, otrreizējo resursu un bioloģisko produktu pielietošanu.
No izvērtētajiem objektiem tikai 16 tika piešķirts "Zaļais sertifikāts" kā videi draudzīga objekta apstiprinājums.

Zaļā krāsa – mīļākā

– Protams, esmu gandarīta, ka mūsu darbs ir novērtēts, – pauda SIA "Ādere A" direktore Anita Aivare. Viņa atklāja, ka zaļā krāsa viņai ir mīļākā. Prieku sagādā visi zaļie asni, īpaši pavasarī, ko redz savā dārzā.

– Pati sevi uzskatu par dabas cilvēku, vienmēr esmu bijusi ar zaļo domāšanu, patīk viss dzīvais, tātad zaļais, un līdz ar to ir vēlme strādāt videi draudzīgi, – atklāja Anita Aivare. Viņas kolektīvā sistēma, ka veikala atkritumi ir jāšķiro, jau ir iegājusies un visiem pati par sevi saprotama.

Uz jautājumu par to, kā uzņēmums izvēlējās piedalīties konkursā, īpašniece piebilda: – No rajona mūsu veikalu izvirzīja Latvijas Tirgotāju asociācijas konkursam. Bija jāaizpilda ļoti daudz dokumentu par to, kā mēs saimniekojam, kādus kopšanas un mazgāšanas līdzekļus izmantojam. Vajadzēja uzskaitīt arī ekonomiskās spuldzes, kas ļauj ietaupīt elektroenerģiju. Sadarbībā ar "Madonas namsaimnieku" mums ir nodrošināta plastmasas atkritumu savākšana. Puķes parasti atved plastmasas iepakojumā, ko mēs paši sašķirojam. Būtu žēl, ja plastmasa nonāktu apkārtējā vidē, jo tā nepārstrādājas. Tīra vide būs vajadzīga gan mums, gan mūsu bērniem. Atsevišķi krājam arī papi, to "Madonas namsaimnieks" regulāri izved. Mums nekas lieks nekrājas. Veikala vajadzībām esam sagādājuši papīra iesaiņojamo materiālu, ko piedāvājam pircējam. Ir ļoti daudz videi draudzīgu maisiņu. Neviens jau mums šo izvēli neuzspieda, tā attieksme ir atkarīga no pašu domāšanas.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.12.2008.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px