Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Uzņēmēji forumā vēlas gūt informāciju

Redakcija

Autors • 19.03.2014.

Uzņēmēji forumā vēlas gūt informāciju
Burtu lielums

Madonas novadā ir ap 1900 reģistrētu uzņēmumu, no tiem 49 procenti ir nodarbināti lauksaimnieciskajā ražošanā. 14. martā Madonas kultūras namā notika otrais Madonas novada uzņēmēju forums, kur piedalījās tikai neliela daļa – ap 80 uzņēmumu pārstāvju, kaut uz forumu tika aicināti visi Madonas novada uzņēmēji, lauksaimnieki un saimnieciskās darbības veicēji, kas vēlas uzzināt aktuālāko informāciju.

Pasākumā, ko rīkoja Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa, kā diskusiju moderatore un palīgs nodaļas vadītājam Romānam Hačatrjanam bija uzaicināta televīzijas žurnāliste Inga Spriņģe, ko esam iepazinuši LTV1 raidījumā "Viens pret vienu". Piedalījās Finanšu ministrijas ES fondu stratēģijas departamenta direktora vietnieks Boriss Kņigins, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits, bet Zemkopības ministrijas uzdevumā lektore par "Lauku attīstības programmu 2014.-2020. gadam" bija LLKC Madonas nodaļas vadītāja Ziedīte Bimšteine. Forumu atklāja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Mudinot būt aktīviem, mēģinot izzināt investīciju avotus, viņš cita starpā uzsvēra: – Mums, sabiedrībai kopumā, ir jāmācās, kā sasniegt mērķi, jo mērķa izvirzīšana ir viens, bet pie tā, kā tiek plānots finansējums, ir iespēja vēl piestrādāt, arī pārgrupēt finansējumu, lai varētu ieguldīt uzņēmējdarbības un nodarbinātības jomā. Manuprāt, nav svarīgāka uzdevuma nākamajiem 10 gadiem kā uzņēmēju ienākumu palielināšana, lai arī sabiedrība un iedzīvotāji varētu gūt lielākus ienākumus, lai nav jābrauc pārdot savu darbaspēku uz valstīm, kur par to maksā vairāk.
Viņš arī mudināja pašiem paveikt tās lietas, ko var izdarīt uz vietas: – Definējot problēmas, var veidot uzņēmēju savstarpējo attiecību forumu, meklējot saskares punktus. Tāpat ir jāveido attiecības starp pašvaldību un uzņēmējdarbību. Pašvaldību vajadzētu uztvert kā izpildītāju, jo uzņēmēji ir tie, kas maksā algu. Ir tikai jānosauc uzdevumi, ko mēs varam mērķtiecīgi pildīt. Pirms pusotra gada novada pašvaldībā tika izveidota, manā skatījumā, spēcīga uzņēmējdarbības nodaļa. Arī deputāti ar sapratni uzņēma, ka uzņēmējdarbība ir vitāla un atbal-stāma organizatorisku un dažādu citu problēmu risināšanai. Forumā mēģināsim nosaukt tās problēmas, ko var atrisināt vai nu pašvaldībā, vai ar saviem priekšlikumiem vērsties atbildīgajās ministrijās.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.03.2014.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px