7. augusta vētra, nesoties caur Madonu ar ātrumu 30 m/s, SIA “Aizezere” darba kabinetu ēku atstāja bez jumta.
SIA "Aizezere" valdes loceklis Armands Griboniks par vētras postījumiem stāsta:
– Ēkas otrajā stāvā atradās arī mans kabinets. Todien biju aizbraucis uz pilsētu, bet, kad braucu uz darbu, viss jau bija noticis. Vēsture atkārtojas. Šī ir jau otrā vētra, kas māju Saules ielā 56 atstāj bez jumta. Pacēla loksnes un nometa zemē. Pirmā reize bija 2010. gada vētrā, tad jumtam norāva vecā šīfera loksnes. Šā gada 7. augusta vētrā norautais jumta segums bija jauns – bezazbesta šīfera jumtu uzklāja pagājušā gada vasarā. Divas vētras, un abās māja paliek bez jumta. Tas liek domāt, ka te ir kas jāmaina. Jādomā, jākonsultējas ar speciālistiem. Varbūt mūsu variants ir cita jumta konstrukcija, lai vējam nav iespēju celt jumtu uz augšu. Taču, ja vētra nāktu ar tādu kapātāju krusu, kā Dobelē, šaubos, vai šīferis izturētu. Zemgalē krusa arī automašīnas sasita caurumos. Mēs no laukuma savējās visas, kas bija braucamas vai stumjamas, steidzīgi sadzinām zem jumta, lai tad, ja seko krusa, tās paliek veselas. Prognozes rādīja, ka naktī uz 8. augustu vētra var vēl atkārtoties. Tas ir nenormāls stihijas spēks. Ja salīdzina ar postījumiem Zemgalē, kur vētra nāca kopā ar milzu krusas bumbām, mums bija tikai mežonīgas vēja brāzmas, un jau tad postījumi bija milzīgi. Celtniecībai vajadzīgi lieli finansiālie līdzekļi, un esam mazs uzņēmums. Turklāt jumts jāuzliek iespējami drīz, lai ūdens netek mājā telpās. Lietus laikā jau ūdens bija ticis iekšā darba telpās, kas atrodas otrajā stāvā. Pēc vētras visi strādājām līdz tumsai, lai ko sakoptu. Paldies visiem, kas bija atsaucīgi, nāca palīgā, pat pacēlāju piedāvāja. Patlaban izmantots fiksais variants – ēkas otrais stāvs pārsegts ar jumta plēvi. Lietus tagad katru dienu uzlīst, svarīgi ir pasargāt ūdens iekļūšanu ēkas telpās.
Kā atzīst Armands Griboniks, vajadzēs lielus līdzekļus, lai uzliktu jaunu jumtu. Taču pluss ir tas, ka sadarbībā ar firmu "Gjensedige" ir apdrošināšanas līgums.
– 2010. gada vētra pierādīja, ka tomēr īpašums ir jāapdrošina. Mēs esam viens no vecākajiem autoservisiem, pagājušajā gadā apritēja 25 darba gadi. Par darba trūkumu žēloties nevaram, bet darbaspēka problēma pastāv, kā jau visur. Jaunie atnāk, nostrādā praksi, vēlas lielu algu, darbalaiku no 8 – 17, bet prakses beigās labāk izvēlas strādāt veikalā. Automehāniķim ir liela atbildība par to, ko dara, un svarīgi, lai klienti vienmēr justos apmierināti. Pozitīvi, ka "Aizezeres" serviss turpina strādāt, ka vētra nav ietekmējusi mūsu darbu, – situāciju raksturo Armands Griboniks.
11.08.2023.