Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Spāru svētki Madonas industriālajā zonā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 01.06.2026.

Spāru svētki Madonas industriālajā zonā
Burtu lielums

Spāru svētki ir tradīcija, kad objekta pasūtītājs uzceltajā ēkas jumta konstrukcijā uzliek vainagu kā pateicību būvniekiem par paveikto darbu, vēlot veiksmi turpmākajos būvdarbos. Mazs svētku mirklis — spāru svētki — bija arī SIA “P.M.G.” celtniekiem, kas būvē angāru kompleksu Madonas industriālajā zonā Saules ielā 71.

Bijām klāt, kad pagājušā gada decembra nogalē Madonas industriālās zonas attīstības projektā paredzētās celtnes pamatos būvnieki kopā ar Madonas novada pašvaldības pārstāvjiem iemūrēja laika kapsulu ar vēstījumu. Piecus mēnešus vēlāk, 28. maijā, pabijām būvobjektā, lai kopā ar celtniekiem atzīmētu spāru svētkus.
Tas bija neliels kopīgs pasākums pasūtītājam, būvniekiem, projektā iesaistītajiem.
Topošajā objektā Madonas industriālajā zonā jau ir skatāmas angāru kompleksa aprises. Te īsteno projektu "Industriālās zonas un uzņēmējdarbības infrastruktūras izveide Madonas pilsētā, Madonas novadā". Būvdarbus industriālajā zonā veic SIA "P.M.G.", būvuzraudzību – SIA "BŪVREM", autoruzraudzību – AS "Siltumelektroprojekts".
Spāru svētkos piedalījās Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, priekšsēdētāja vietnieks Māris Justs, Madonas novada Centrālās administrācijas Projektu ieviešanas nodaļas vadītāja Klinta Galeja, vietniece Inese Solozemniece, Madonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris, SIA "P.M.G." valdes priekšsēdētājs Nils Treijs, atbildīgais būvdarbu vadītājs Imants Brants, būvdarbu vadītājs objektā Oļegs Gorbačovs un citi.
Agris Lungevičs uzsvēra, ka Madonas simtgadē šis ir ļoti nozīmīgs objekts:
– Būvobjektā jau ir redzams, kā visi darbi virzās uz priekšu – būs infrastruktūra uzņēmējiem, būs jaunas darbavietas – tieši tas Madonai ir vajadzīgs. Viņš pateicās būvniekiem, aicinot celtniekus uz Madonas simtgades pasākumiem.
Guntis Ķeveris cita starpā būvniekiem vēlēja labus laikapstākļus, lai darbus varētu veiksmīgi turpināt un objektu pabeigt.
SIA "P.M.G." valdes priekšsēdētājs Nils Treijs atbildes runā uzsvēra, ka laiks skrien ātri, celtniecība virzās uz priekšu un kādā brīdī varēs pārgriezt arī atklāšanas lenti.
Būvdarbu vadītājs objektā Oļegs Gorbačovs atzīmēja, ka vietā, kur kādreiz bija pļava un krūmi, jau slejas projektā paredzētās celtnes. Ziema ar salu un sniegu būvniecības gaitu piebremzēja, tāpēc būvobjektā šogad bija divu mēnešu tehnoloģiskais pārtraukums. Taču, kopš darbi tika atsākti, viss turpinās, kā iecerēts, materiālu piegādes notiek paredzētajos termiņos. Garāmbraucošie jau ir ievērojuši jauno angāru aprises.
Ja celtniecība veiksmīgi turpināsies, topošais angāru komplekss Madonas industriālajā zonā tiks pabeigts jau šoruden.

02.06.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px