Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Puķēs ieprogrammēta ziedēšana

Redakcija

Autors • 26.02.2009.

Puķēs ieprogrammēta ziedēšana
Burtu lielums

Februāra beigās ārā vēl valda ziema, sniega papilnam, bet SIA "Dārzniecība Lazdas Z" siltumnīcās zied baltās karalienes – kallas, ar dzeltenām, zilām, sarkanām, rozā, baltām un raibām acīm žilbina prīmulas, reibinoši smaržo hiacintes, bet ar medainu saldumu pievelk narcises. Pa kādam ziedu zvanam ver arī hipeastri, vēl zied arī ciklamenas. Šajā puķu pasaulē var justies kā pavasarī.

Puķēm nav krīzes, tās, kā ieprogrammētas ziedēšanai, saņemot atbilstīgus apstākļus, arī uzzied. Arī SIA "Dārzniecība Lazdas Z" dārzniekiem pret šo ziemu iebildumu nav – liela un ilgstoši barga sala nav bijis, tāpēc arī puķes par to uzmanīšanu, apkopšanas un laistīšanas pūlēm atsaucas ar krāšņu ziedēšanu.
– Agrāk nekā citus gadus izdevās uzziedināt narcises. Gribējām, lai uzzied uz 8. martu, kad atzīmē Sieviešu dienu, bet sanāca daudz agrāk, jau februārī, jo mums siltumnīcās bija ļoti silti, – saka Ilva Tilcēna.

Kad interesējos par to, kā pasteidzināt narcišu uzziedināšanu, viņa pastāsta, ka narcisēm ir jādod miera periods, pat aukstuma apstākļi, un sīpoli arī pirms stādīšanas bija ienesti pagrabā. Tad, iestādītas siltumnīcās, narcises domā, ka ir pavasaris, un ātri vien progresē līdz ziediem.

Vaicāta par mīļākajām pavasara puķēm, dārzniecības saimniece Māra Eliņa aizdomājas un apstiprina:
– Tās ir narcises, kas palīdz tuvināt pavasarim un uzlabot garastāvokli.
Pavasari gaida visi, cerot, ka būs vairāk saules un līdz ar to – arī optimisma.

To, ka vietējiem dārzniekiem grūtību pietiek, apliecina arī Māra Eliņa: – Gaidām pavasari ar cerībām, bet kāds tas būs, nevar paredzēt. Mūsu profesija ir puķkopība, tāpēc arī strādājam, stādām un audzējam. Ja arī pirks mazāk, ziedēs pašu priekam. Par tālāko dzīvošanu ir grūti ko prognozēt. Ziema nav bijusi pārāk grūta aukstuma ziņā. Visu laiku kurinām, lai būtu silts, bet ekonomiskā ziņā gan problēmu pietiek – dzīvojam uz parāda. Vai tiksim vaļā no parādiem, tas atkarīgs arī no tā, kā pirks puķu stādus. Audzējam kamolbegonijas, ledenītes, petūnijas, verbēnas, lobēlijas, samtenes un daudzas citas puķes, bet pagājušajā pavasarī daudz palika pāri, neizpirka.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.02.2009.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px