9. novembrī Madonas biznesa inkubatorā notiks seminārs uzņēmējiem par Energoefektivitātes likuma prasībām uzņēmumu energoefektivitātei.
Seminārā, kas sāksies pulksten 10.30, EM pārstāvis informēs par Energoefektivitātes likuma un tam pakārtoto Ministru kabineta noteikumu prasībām uzņēmumiem energoefektivitātes jomā. Uzņēmumu energoauditori un energopārvaldības sistēmas sertificētāji iepazīstinās ar uzņēmumu energoaudita veikšanas un energopārvaldības sistēmas ieviešanas praksi un dažādajiem ieguvumiem. Energoefektivitātes likums paredz veikt energoauditus reizi četros gados vai ieviest energopārvaldības sistēmu, vai arī papildināt esošo vides pārvaldības sistēmu lielajiem uzņēmumiem un lielajiem elektroenerģijas patērētājiem. Savukārt mazie un vidējie uzņēmumi energoauditus var veikt brīvprātīgi.
Energopārvaldības sistēmas ieviešana vai energoaudita ieteikumu īstenošana samazinās uzņēmumu izmaksas par enerģiju un cels to konkurētspēju. Energoaudita vai energopārvaldības sistēmas mērķis ir apzināt komersanta kopējo enerģijas patēriņu un katra procesa patēriņu un identificēt pasākumus, kurus īstenojot uzņēmums var samazināt izmaksas par patērēto enerģiju.
Ar semināra programmu var iepazīties vietnē www.businessmadona.lv.
07.11.2017.