Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Nevajag piedāvāt kaut ko vienveidīgu

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 16.06.2022.

Nevajag piedāvāt kaut ko vienveidīgu
Burtu lielums

"Solis, solis, solis, solis… Tas ir ritms, kādā mēs esam staigājuši gadsimtiem. Tas ir pierasts, tas sakārto mūsu prātu un domas. Daži desmiti gadu naftu rijošos zirdziņos to nespēj nomaitāt. Tāpēc kājāmgājējs ir visgaidītākais Ērgļu stacijā."

Tā sociālajos tīklos raksta Inese un Māris Oltes par viesmīlības zīmes "Gājējiem draudzīgs" piešķiršanu viņu tūrisma uzņēmumam "Ērgļu stacija". Protams, gaidīts ir ikviens ceļinieks (ar vai bez transporta) un no visām Latvijas vietām, arī citām valstīm, ne tikai no mūsu novada. Māra Oltes ģimenei ir daudz piedāvājumu tūristiem, ekskursantiem, atpūtniekiem, svinību viesiem.
Ērgļu stacijā ir ierīkots tūrisma informācijas punkts, kur var saņemt aktuālo informāciju par vietām, kuras tiešām vērts apmeklēt. Uz kuru ezeru ir vērts doties makšķerēt, vai Brāžu krāces ir laivojamas, kur ražo kazas piena sieru, kur klausīties briežu bauri, no kuriem punktiem vislabāk baudīt Vidzemes ainavu u. c. Iespējama arī velo noma.
Atpūta iespējama Ērgļu stacijas lapenē zem caurspīdīga jumta, stacijas restorāns ir vaļā kopš 22. aprīļa, bet kempinga mājiņas būtu ieteicams rezervēt jau laikus.
– Nesen tikai uzzināju, ka mans vecvectēvs un vectēvs bijuši dažādu staciju priekšnieki ilgus gadus. Viens ir strādājis 50 gadu Slokas stacijā, otrs ilgus gadus bija Ķemeru stacijas priekšnieks. Stacija kādreiz bija prezentācijas elements apdzīvotajās vietās. Tēvs arī visu mūžu ir strādājis dzelzceļa stacijā. Galu galā arī mēs esam ielikti Dieva dotā vietā, tikai Ērgļos, lai attīstītu aktīvo tūrismu un kļūtu par ēdināšanas vietu, kas ir normāls uzņēmējdarbības veids, ko darīt laukos. Restorāns strādā piektdienās, sestdienās un svētdienās, rīkojam arī svinības, – stacijas interjeru izrādīja Inese Olte.
Daudzas radošās idejas tiek ne tikai "pamestas gaisā", arī pamazām, bet neatlaidīgi īstenotas.
Mārim Oltem ir sava pieeja, ar ko viņš dalījās Madonas novada tūrisma uzņēmēju pieredzes apmaiņas laikā: – Galvenais ir darboties, tikai tā kaut ko var atrast, ko piesaistīt un izdarīt. Atvērām restorānu stacijā, kam sekoja viesmīlība, uztaisījām mājaslapu stacija.lv.
Uzrakstījām divus projektus, dabūjām caurspīdīgas kanoe laivas, kam jau ir trešā vasara. Nopirkām zemi 1,2 ha, izrakām dīķi, atradās viens puisis, kas bija gatavs uztaisīt kempinga mājiņas, pievilkām elektrību, viss aizgāja. Vēl īstenots arī LEADER projekts, būs arī duša. Visi, kas nosvīduši, šeit var atpūsties. Pagājušajā ziemā ieguldījām finanses nojumē, "Latvijas dzelzceļš" uzreiz piezvanīja – esam uzbūvējuši piebūvi, vajadzējis saskaņot, bet viņiem interesējot tikai tās vietas, kur ēka pieskaras asfaltam (tās es varu tikai izīrēt). Tā laipojot un saskaņojot esam izdarījuši daudz. Sadarbībā ar zīmolu "Neganti gardi!" varam gatavot lielisku steiku. Piedāvājumā popularizējam vietējos produktus, vietējos pakalpojumus, visu, ko var apskatīties. Ir pārgājiens, kur, izejot no stacijas, var iet 1,5-2 stundas kājām, aiziet līdz vecajai hipodroma vietai un iesēsties laivās, trīs stundas braukt pa ūdeņiem un pēc pusotras stundas atgriezties atpakaļ tajā pašā punktā. Ar mērķtiecīgu un radošu pieeju var izdomāt visādus brīnumus. Mūsdienās ir kājāmgājēji, velotūristi un autotūristi, taču, ja uzrodas naktstaureņu tūristi, arī ir jāspēj iebraukt viņu naktstaureņu domāšanā. Mums nevajag piedāvāt kaut ko vienveidīgu. Ja izdodas ielikt piedāvājumā kādu jaunu aspektu, cilvēks var būt laimīgs. Atceros, kad pie mums ciemojās arboristi, viņi stāstīja, kādā veidā koki sadarbojas. Visi no saules kaut ko grib dabūt tikai sev, un tad ir interesanti, kā kurš uzvedas, lai tiektos pēc gaismas. Tas man lika skatīties dabā, redzēt, kā bērzs čakarē galvu eglei, kā apse kustas, un tas mudina arī mūs, ko varam izdarīt – iedot saprašanu par lietām, par kurām kāds iepriekš nebija iedomājies, sākt just enerģiju. Enerģijas cirkulāciju var sajust, arī iebrienot pļavā vai uzkāpjot ozolā. Anna Kuzina arī beidzamajos gados teica, ka viņa atrodas vienā mākonī ar Rūdolfu Blaumani. Jo vecāks palieku, jo vairāk spēju saprast, ko viņa ar to domāja, un mums savā dzīvē ir iespēja nokļūt tur, kur vēlamies. Dzīvojam skaistā vietā – Ērgļu pakalnos, atliek tikai atrast pareizo vietu un tur trāpīties.


17.06.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px