Jau mēnesis, kopš klientus Madonā, Raiņa ielā, gaišās un mājīgās telpās sagaida jauns friziersalons „Lilly style". Klusināta mūzika, priecīgas krāsas, dzīva uguns krāsnī, uzmundrinošs kafijas aromāts, smaidīgas meistares – tas viss rada patīkamu relaksējošu atmosfēru šajā steidzīgajā un stresa pārpilnajā ikdienā. Ne velti salona vizītkartē rakstīts: frizieris, manikīrs, patīkama atmosfēra.
– Viss sākās ar to, ka dzīve pirms gadiem desmit apmeta kūleni un es sapratu, ka jāspēj ar daudz ko tikt galā pašai un ka tikai ar vecmātes algu vien nevaru kļūt neatkarīga un uzturēt sevi un bērnus, – pirmsākumus atklāj friziersalona īpašniece Lilita Ķaune, kas pēc profesijas ir vecmāte. – Sapratu arī to, ka tam noteikti jābūt kaut kam tādam, kas pašai patīk. Galarezultātā uz lapiņas uzrakstīju piecas lietas, ko es varētu darīt un kas man interesētu, un katru dienu, izsverot visus „par" un „pret", pa vienai nosvītroju, lai saprastu, kura ir pati galvenākā. Palika „frizierīši". Sekoja gadu ilgas mācības frizierskolā, kad pēc dežūrām dzemdību nodaļā taisnā ceļā devos uz Rīgu. Kad mācības tuvojās beigām, es reiz sarunā ar draudzeni un savu frizieri Initu ieminējos, ka laikam pienācis tas laiks, kad jāsāk kaut ko mēģināt pašai, un Inita gluži negaidīti izteica piedāvājumu nākt strādāt pie viņas uz salonu „Flamingo". Sākums nebija viegls, reizēm pati iekšēji biju sabijusies vairāk par klienti, kas man uzticējās, bet pamazām krājās praktiskā pieredze un viss aizgāja. Papildināju zināšanas dažādos kursos. „Flamingo" nostrādāju diezgan ilgi, bet nevarēju izturēt tik lielu nodokļu slogu, tāpēc izvēlējos kļūt par pašnodarbināto un sāku īrēt vietu salonā „Katrin", taču jo ilgāk tur strādāju, jo skaidrāk sapratu, ka tomēr gribu kaut ko savu – savu vidi, apstākļus, kur ne tikai es pati, bet arī mani klienti jūtas labi un mājīgi, kur viņi vēlētos iegriezties atkal.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.04.2011.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto