Jaunas sezonas un zīmola „Ražots Madonas novadā" atklāšanu 16. novembrī Rīgas Centrāltirgū atzīmēja mūsu novada ražotāji.
Tie bija pārdomāti svētki ar gaumīgu vizuālo noformējumu, gardu cienastu un klātienes informāciju par novada uzņēmējiem. Klātesošos izklaidēja improvizācijas trupas „Spiediens" pārstāvji, teātra etīdēs iesaistot skatītājus, bet pāri visam, protams, bija rosinājums novērtēt Madonas novadā ražotos pārtikas produktus.
Kā informēja Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans, „Ražots Madonas novadā" ir zīmols, kas radies 2012. gada rudenī, kad sanāca kopā astoņi Madonas novada pārtikas ražotāji. Tad arī tika pieņemts lēmums apvienot spēkus un veidot pastāvīgu tirdzniecības vietu Rīgas Centrāltirgū, sakņu un dārzeņu paviljonā.
– Sākām nedaudz plašākā pulkā, bet drīz vien noskaidrojās, ka zemniekiem izdevīgāk produkciju pārdot tuvākos tirgos pašiem, – laikrakstam atzina Madonas patērētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Jānis Zahars. – Struktūrvienību dibinājām uz Madonas patērētāju biedrības vārda. Tā kā produkcijas piegādei jābūt regulārai, tas nav viegli. Sākumā maizi uz Rīgu vedām divreiz nedēļā, tad sapratām, ka svaigs produkts jānodrošina trīsreiz nedēļā. Vienkārši tas nav, bet noskaņojums ir strādāt, iesākto turpināt un popularizēt Madonas vārdu. Atkāpties negrasāmies, kaut gan ar peļņu pagaidām nestrādājam. Pastāvīgi te esam četri ražotāji, bet ņemam produkciju arī no citiem novadniekiem. Liekam klāt piecenojumu un tirgojam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.11.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto