Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Lietoto apģērbu veikals – citās telpās

LAURA KOVTUNA

Autors • 14.05.2015.

Lietoto apģērbu veikals – citās telpās
Burtu lielums

Pagājusi jau nedēļa, kopš SIA „JAGS" lietoto apģērbu veikals no Raiņa ielas pārcēlies uz telpām Madonā, Saules ielā 55a, virs veikala „Labais". Otrais stāvs, kas šajā ēkā ilgu laiku stāvējis tukšs, nu ar radošu pieeju iekārtots tā, lai apmeklētāji patīkamā atmosfērā brīvāk varētu pārskatīt piedāvājumu – kvalitatīvu lietoto apģērbu gan lieliem, gan maziem no Lielbritānijas.

– Uzņēmums savu darbību sāka pirms gandrīz diviem gadiem, augustā, un sākuma iecere bija specializēties uz ļoti labas kvalitātes drēbēm, kam varbūt ir mazliet aug­stākas cenas. Tomēr cilvēki pārsvarā rēķina un domā, ka labāk ir piemest kādu eiro klāt un nopirkt jaunu apģērbu, tādējādi līdz galam šī ideja netika novērtēta. Tā kā sāka veidoties drēbju uzkrājums, sapratu, ka dažādos apģērbus varētu laist par zemāku cenu, nespecializēties tikai uz augstās kvalitātes preci, – atklāj SIA „JAGS" pārstāve Inga Greize.
Tā nu uzņēmuma darbība pamazām vedusies no rokas, un pirmo gadu viņa vērtē kā ļoti labu. Taču, iesoļojot otrajā gadā, apgrozījums sāka kristies, uz veikalu nāca mazāk pircēju. Uzņēmuma pārstāve pieļauj, ka daļēji pie tā vainojama iedzīvotāju skaita samazināšanās, cilvēku izbraukšana darba meklējumos, daļēji, iespējams, pārgājusi pirmā pircēju aizrautība par jauno veikalu. Nozīme, iespējams, arī tam, ka līdzšinējais veikals neatradās pilsētas centrā tuvāk lielveikaliem, kur cilvēki vairāk apgrozās. Tāpēc pieņemts lēmums pāriet uz citām telpām, pamēģināt, vai neveiksies labāk. Vismaz pagaidām šķietot, ka risks būs atmaksājies.
– Bieži braukājām garām šai ēkai un manījām tukšos logus. Kad nācām skatīties telpas, to stāvoklis sākumā bija šausmīgs, jo iepriekšējie iemītnieki promejot, acīmredzot, bija noplēsuši visu, kas plēšams. Bet aptuveni nedēļas laikā kopā ar palīgiem – maniem un vīra vecākiem, vecvecākiem, brāļiem – cītīgi telpu izpucējām, strādājot no rīta līdz vakaram. Nu jau nedēļu strādājam jaunajās telpās, un pašlaik izskatās, ka pārmaiņas bijušas uz labu – gan pārdevējām, gan apmeklētājiem šeit patīk labāk. Jūtamies brīvāk, apģērbu piedāvājums vairs nav tik saspiests, jo telpa ir lielāka. Tāpat arī pircēju loks ir pamainījies, jo tagad pie mums iegriežas arī cilvēki no laukiem, Gulbenes. Ja dodas uz tuvējiem lielveikaliem, intereses pēc piestāj arī šeit, – pirmajos iespaidos par dzīvi citās telpās dalās Inga.
Saprotams, ka telpas vien pircējus nepiesaistīs – svarīgākais ir piedāvājums. Madonā lietoto apģērbu veikalu ir gana daudz, un nereti, cik ātri kādas durvis atvērušās, tik ātri tās arī aizveras. Līdz ar to uzņēmējiem ir jādomā, ar ko izcelties. Inga Greize secina, ka piedāvājuma ziņā SIA „JAGS" lietoto apģērbu veikalā tiešām ir mikslis, kur sev nepieciešamo var atrast katrs: – Mūsu atšķirība varbūt ir tajā, ka apģērbu neiepērku Rīgas lietoto apģērbu bāzē, bet gan tie nāk tieši no Anglijas un nekur pa ceļam nepiestāj. Piemēram, Rīgas lietoto apģērbu bāzēs var izvēlēties pēc nepieciešamības – papildināt tieši bērnu, vīriešu apģērba klāstu vai ko citu. Savukārt mums tā ir laimes spēle, jo iepriekš pilnīgi nezinu, kas būs vedumā. Citkārt vairāk ir bērnu drēbīšu, citkārt – saņemam apavus vai spēles. Piemēram, tagad, tuvojoties izlaidumu laikam, ir tiešām liela vīriešu kreklu dažādība. Protams, pa reizei vedumā gadās arī briesmīgas drēbes, kuras vienkārši jānoraksta un jāmet ārā. Reizēm tieši otrādi – ir pilnīgi jaunas, nenēsātas drēbes.
Kas attiecas uz modi, tā Lielbritānijā ir gadu uz priekšu. Tāpēc to, kas Latvijā tikai tagad nāk modē, nereti jau var atrast mūsu veikalā, vai pat lietas, kuras līdz Latvijai vēl nemaz nav atnākušas. Kad ciemos atbrauc mana māsīca, kas dzīvo Lielbritānijā, viņa parasti brīnās: „Tas pie mums tagad ir riktīgi topā."
Veikalā kopš pirmās tā atvēršanas dienas strādā pārdevēja Daiga Greize, kā arī nesen ģimenes komandai pievienojusies Ingas kādreizējā klasesbiedrene Jolanta Lapsa.
– Darbs ir ļoti interesants, cilvēki nāk dažādi, un arī vēlmes atšķiras. Bieži ir tā, ka jautā, kā apģērbs izskatās, vai piestāv, un es vienmēr cenšos būt godīga, nevados pēc uzskata – ka tikai preci notirgot, – teic Jolanta Lapsa. Jauna prece veikalā tiekot izlikta regulāri – kā tikai atbrīvojas kāds pakaramais, pārdevējas uzliek jaunu apģērba gabalu. Tāpat piedāvājums tiekot nomainīts atkarībā no sezonas; arī šobrīd varot just, ka cilvēki gatavojas vasaras sezonai. Pieprasītāki kļūst topiņi, vieglas bikses, svārki, savukārt uz rudeni, ziemu to visu nomaina džemperi, jakas. Inga Greize piebilst: – Ik pa laikam mēdzam izsludināt dažādas akcijas, piemēram, „bikšu mēnesi", kad visas bikses maksā lētāk. Rīkojam arī atlaižu nedēļas; savukārt cenas bērnu apģērbiem cenšamies turēt maksimāli zemas, jo labi saprotam, ka bērni aug un apģērbs bieži jāpērk, jāmaina.
Agrāk uz lietotajiem apģērbiem daudzi raudzījās ar aizspriedumiem, tagad populārāka kļuvusi pērļu meklēšanas un zaļā dzīvesveida (apģērbam dodot otru dzīvi) kustība. Tam piekrīt arī Inga Greize: – Piemēram, bērniem drēbes pērku tikai lietoto apģērbu veikalos, jo zinu, ka ātri vien no esošajām drēbēm izaugs vai tās noplēsīs. Arī ģimene praktiski visi esam saģērbušies lietotajos apģērbos, man pret to nav nekādu aizspriedumu. Zinu sievieti, kas nekad šādos veikalos negāja, jo tās esot šausmas un ārprāts. Tad tomēr paskatījās, ka piedāvājums ir ļoti dažāds un var atrast pat pilnīgi jaunu apģērbu, kā arī zīmolu ražojumus, kurus ikdienā nemaz nevarētu atļauties nopirkt.
Tā kā šis ir ģimenes uzņēmums, atbalstu, idejas un ieteikumus, kā labāk strādāt, viņi gūst cits no cita. – Šis ir ģimenes darbs, esam vietējie – madonieši, tāpēc gribas šeit noturēties. Jau tad, kad gāju dekrētā, apzinājos, ka darbu pēc tam atrast būs grūti, tāpēc pamazām sāku domāt par kaut ko savu. Visi apstākļi tā veiksmīgi sakrita – ieguvām vērtīgos kontaktus preces iegādei Lielbritānijā, atradām telpu, ka pat pārāk par notiekošo neaizdomājāmies. „Būs – būs, nebūs – nebūs." Bet pamazām šis darbs ir iepaticies, jo tas ir ļoti interesants, – atzīst Inga.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px