11. novembra pēcpusdienā tirdzniecības centrā "Konzums" Madonā valdīja neierasti liela rosība, jo tika noorganizēts pirmais vakara tirdziņš. Līdz ar iepirkšanos pie pastāvīgajiem tirgotājiem te bija radīta iespēja iegādāties arī daudzveidīgu citu produkciju.
"Konzuma" telpās izkārtojās uz vakara tirdziņu sabraukušie uzņēmēji, zemnieku saimniecības un mājražotāji ar daudzveidīgu ekoloģisko produkciju, amatnieki un rokdarbnieki, skolēnu mācību firmu pārstāvji, kas piedāvāja savām rokām gatavotas skaistas, praktiskas un dāvanām piemērotas lietas.
Pirmais stāvs bija atvēlēts pārtikas tirdzniecībai, otrais – amatniekiem. Pavisam tika uzaicināti 28 uzņēmēji. Uz vakara tirdziņu bija ieradušies daudzi produktu ražotāji ne tikai no Madonas novada, arī viesuzņēmēji no visas Latvijas. Piemēram, varēja iegādāties brieža gaļas desas no Pociema, LPKS "Viļāni" ekoloģiskos piena produktus ar zīmolu "Bryunaļa", "Ecoel" dabiskos kosmētikas līdzekļus, Skrīveru mājražotāju uzņēmuma "Divas māsas" neparasto garšu ievārījumus un mērces gaļas ēdieniem.
Tirdzniecības centra "Konzums" īpašnieks Māris Štrombergs apliecināja, ka vakara tirdziņš bija ģenerālmēģinājums jaunai tradīcijai. – Tas bija ar apdomu, ka tirdziņam izvēlējāmies piektdienu un laiku, kad beidzas darbs. Madoniešu interese bija pat lielāka, nekā bijām rēķinājušies. Bija padomāts arī par bērniem, kas varēja lēkāt piepūšamajā atrakcijā, viņiem bija arī spēles bērnu istabā. Arī daudziem uzņēmējiem sestdienas ir aizņemtas, bet piektdienas – brīvākas.
Uz jautājumu, vai turpmāk tirdzniecības centrā "Konzums" šādi vakara tirdziņi tiks rīkoti regulāri, viņš atbildēja: – Nebūs pārāk bieži, bet vismaz reizi mēnesī vai divos mēnešos reizi pirms svētkiem, kad ļaudis vēlas iegādāties ko vairāk, nekā tikai ikdienas preces. Nākamo tirdziņu domājam sarīkot 16. decembrī, kas arī būs piektdienā. Turpmāk tirdzniecības centrā "Konzums" būs arī četras, piecas pastāvīgas vietas, kuras iznomāsim tirgotājiem, kas gribēs tirgot savu pašcepto maizi, sieru, medu u. c. mūsu telpās. Varēs pieteikties tirgotāji ar savu produkciju arī nedēļas citās dienās. Ražotājiem Madonā radīsim šādu iespēju par dienas maksu. Līdz ar to būs arī pircējiem lielāka izvēle.
Kā tirgotāji vērtēja iespēju piedalīties vakara tirdziņā?
– Uz tirdziņu atbraucu pēc uzaicinājuma. Madonā nebiju bijusi piecus gadus, tomēr atcerējos ceļu, jo zināju šo autostāvvietu, bet pārsteidza "Konzuma" jaunceltne, kas man bija jaunums, – atzina uzrunātā filca aksesuāru meistare Liena no Rīgas, kas pa pusei esot arī no Ērgļiem.
No Skrīveriem atbraukušais uzņēmuma "Kokotava" pārstāvis Gunārs Koja, kas bija uz Madonu atvedis virpotas koka bļodas, svečturus u. c., sacīja: – Ar savām bļodām Madonā esmu pirmo reizi. Te ir jauki, jo laukā ir ziema, bet mēs tirgojam siltās telpās. Gaidām, kad sarosīsies pircēji.
Dace Koja piebilda: – Arī Skrīveros ir tirdziņi. Siltā laikā notiek "Zaļās zemes" tirgus ceļa malā, mums ir Miķeļu, Ziemassvētku tirdziņi kultūras namā.