Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Konkursā noteikts “Garšīgākais Latvijas medus”

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 20.07.2015.

Burtu lielums

Latvijas biškopju saietā konkursā "Garšīgākais Latvijas medus 2015" par garšīgāko medu šogad atzīts Ingūnas Čaunas meža ziedu medus no Mālpils. Kā otrais garšīgākais medus novērtēts Uģa Mālnieka liepu medus no Daugavas lokiem un kā trešais – Alitas Grugules dažādu ziedu medus no Ventspils novada.

18. un 19. jūlijā ikgadējais Latvijas biškopju saiets Valdemārpilī pulcēja 1545 biškopjus un citus interesentus. Kā informēja Latvijas Biškopības biedrības izpilddirektore Rita Bartuševica, šogad garšīgākā medus konkursam biškopji no visas Latvijas kopā iesniedza 54 dažādus medus paraugus, ko saieta viesi visas dienas garumā degustēja un vērtēja. Norisinājās arī konkurss "Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2015", kur vērtēja etiķetes un burciņu noformējumu. Godalgoto pirmo vietu saieta viesu vērtējumā šogad ieguva Iveta Brice no Limbažu novada. Otro vietu dalīja Linda Purviņa no ZS "Medņi" Talsu novadā un IK "Porga" pārstāvji Inese un Aivars Zaikovski no Balvu novada, bet trešo vietu ieguva Dace Nebēdniece no ZS "Dravas" Kokneses novadā. Skatītāju simpātijas balvu saņēma Igors Ignatjevs no Valkas novada.
Biškopju salidojumā piedalījās arī LBB Madonas nodaļas vadītājs, Cesvaines novada ZS "Jaunspieķi" bišu dravas saimnieks Jānis Puriņš un vairāki aktīvākie bitenieki – Barkavas pagasta "Lāčkalnu" saimnieks Andrejs Lazdiņš, Bērzaunes pagasta "Rutulu" saimnieks Edgars Kramfts, Murmastienes pagasta ZS "Pļaviņas" īpašnieks Tālivaldis Sprūdžs, Aleksandrs Ciršs no Sāvienas, Evita un Aigars Caunes no Varakļānu novada un citi. Biškopju saieta pasākumi vienmēr dod pozitīvu impulsu darbam, vien šoreiz patraucēja lietus. Jānis Puriņš stāstīja: – Konkursā "Garšīgākais Latvijas medus" piedalījās arī mans dēls, kas aiznesa vērtēšanai savu pirmo medus paraugu no pirmajiem stropiņiem. Taču sākās lietusgāzes, viss mainījās plānos, un mēs pēcpusdienā aizbraucām mājās, nesagaidījuši rezultātus. Bijām ieradušies jau dienu agrāk, jo kā lielākā bišu māšu audzētava iesaistījāmies tirdzniecībā. Savā saimniecībā ciltsmateriālu pērkam katru gadu un ļoti daudz strādājam šajā jomā. Veicās labi, biškopji vēlas ko pamainīt savās dravās.
Uz jautājumu par to, kāds šogad padevies medus gads, viņš atbildēja: – Jūnija beigās bites pienesa vidusmēra gada tiesu. Nedomāju, ka šis būs izcili labs gads, bet par slikto nevaru runāt, vismaz nevar sūdzēties.
Pēc saieta biškopis Tālivaldis Sprūdžs sacīja: – Medus konkursā piedalījos, bet rezultātu nezinu. Bija vērtīga pieredzes apmaiņas ekskursija pie dravnieka Māra Krišmaņa, kur dravā viss ir mehanizēts, uzbūvēts liels medus iegūšanas angārs, galdniecības cehs un vaska iegūšanas darbnīca. Radošā darbnīca norisinājās mājās pie astrologa Kristapa Baņķa. Iespaidos dalījās arī Edgars Kramfts: – Nekādos konkursos nepiedalījos, biju ierindas dalībnieks. Saiets notika jaukā vietā pie Sasmakas ezera. Varēja papildināt zināšanas, jo bija uzaicināti vairāki lektori. Darbojās plašs biškopības inventāra tirdziņš. Biškopji un citi saieta viesi piedalījās arī dažādās sportiskajās aktivitātēs – SIA "Deiva" "Lidojošajā spilvenā", "Kandija šķēršļu joslā" sievietēm, izturības disciplīnā "Smagais sīrups", "Vaska mērs".

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px