Kopš 20. janvāra Varakļānos darbu uzsākusi jauna kafejnīca, kam dots pilsētai simbolisks nosaukums “Rudaste”.
Kafejnīcā "Rudaste", kas atrodas kādreizējās kafejnīcas "Grāmatnīca" adresē, saimnieko jauns uzņēmums – SIA "Munai". To pagājušā gada 6. decembrī reģistrēja divas uzņēmīgas SIA dibinātājas – Madara Rubule un Anna Kluša. Viņas abas īstenojušas ieceri par savu kafejnīcu, kurā tagad viesmīlīgi uzņem gan varakļāniešus, gan iebraucējus un viesus, pieņem arī pasūtījumus, klāj banketu galdus u. c.
Tagad Madara un Anna ikdienā cītīgi strādā, lai radītu garšīgus ēdienus, savu piedāvājumu un to gaisotni, kādu vēlas redzēt savā kafejnīcā "Rudaste". – Kas gan izdarīs labāk, ja ne pašas, – atziņā dalās Madara.
Kā jau kafejnīcā, te var iedzert kafiju, tēju, ir gardas kūkas un maizītes. Taču cilvēki vēlas arī ieturēt ēdienreizes, tāpēc dienas ēdienkartē ir pusdienu piedāvājums. Ļoti iecienītas ir kartupeļu pankūkas ar krēmsieru un lasi. Ēdiens, ko pasūta, ir svaigs, tikko uz vietas gatavots. Varakļānu pusē daudzi jau ir nogaršojuši svētku kūkas, kas ir receptes Annas izpildījumā ar zīmolu "Annas gardumi".
– Ļoti daudz kūku esmu cepusi mājražošanā, bet sava kafejnīca – tas ir mans sapnis, ko jau sen esmu lolojusi. Bija lemts sastapt īsto cilvēku, ar ko kopā sapni īstenot, jo kopā ceļš vieglāk ejams, – stāsta Anna.
Madara atklāj, ka ar Annu no Varakļāniem ir iepazinušās Viļānos konditoru kursos: – Sanāca tā, ka es kavēju, vienīgā brīvā vieta bija blakus Annai, kur apsēdos. Ļoti ātri atradām kopīgu valodu, sākām sazvanīties. Anna man palīdzēja ar idejām un padomiem kūku cepšanā. Tagad esam draudzenes, un nu mūs apvieno ne tikai draudzība, bet arī "Rudaste". Liekot galvas kopā, nolēmām radīt Varakļānos mājīgu un omulīgu vietu, kur izbaudīt siltu tēju, kafiju, mājīgumu un garšīgu ēdienu. Man lēmums par kopīga uzņēmuma izveidi nāca samērā spontāni. Kolēģe Anna bija tā, kas man piedāvāja, un es piekritu viņas idejai. Galvenais, ka ar Varakļānu novada pašvaldību noslēdzām līgumu par kafejnīcas telpu izmantošanu, nodibinājām savu uzņēmumu. Mums kopā izdevās, kaut abām tā ir pirmā pieredze kā uzņēmuma dibinātājām. Esmu daudz strādājusi sabiedriskās ēdināšanas jomā un apkalpošanā, jo agrāk dzīvoju ārzemēs. Nevar jau Varakļānus pašā centrā atstāt bez kafejnīcas (pēc kafejnīcas "Grāmatnīca" darbības izbeigšanas tika meklēts jauns ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs). Annai ir talants konditorejas izstrādājumu cepšanā, viņa jau ir iekārdinājusi apmeklētājus ar tortēm, vēja kūkām, picām u. c., bet, tā kā sākumā ir tik daudz darba, tad kūku cepšana ir nedaudz jāpiebremzē, bet piedāvājumā tām ir jābūt, – domās dalās Madara.
Viņa atzina, ka atklāšana bija kā pirmā iepazīstināšana, kā svētku diena, parādot jauno kafejnīcu "Rudaste", tās interjeru un omulīgo atmosfēru.
– Esam pozitīvi noskaņotas, mums ir idejas, gribam darboties. Tagad katra diena ir kā svētku diena, jo uzskatām, ka tagad esam saimnieces. Darām visu priekš sevis, nevis kāda cita labā, un, domāju, ka ar laiku mūsu piedāvātos, ar mīlestību gatavotos ēdienus nogaršos un novērtēs, pasūtīs. Zinu, ka viss mums izdosies labi, – turpinot sarunu, uzsvēra Madara, novērtējot, ka svarīgs ir uzmundrinājums, atbalsts, ko abas sniedz viena otrai un saņem arī no ģimenes. Liels palīgs ir arī viņas mamma Inguna.
Annas atbalsts – vīrs Jānis – daudz palīdzēja remontdarbos, ar idejām un arī tās realizēja. Arī tagad viņš palīdz produktu pirkšanā. Klušu ģimenē aug piecas meitas, un vecākā meita Luīze, kurai ir 17 gadi, ievieto informāciju par "Rudasti" sociālajos tīklos, jo mūsdienās tam ir liela nozīme.
Arī kafejnīcas interjers ir pašu izdoma, jo vispirms bija redzējums, idejas un tad izpildījums. Izdevās īstenot arī ideju par fotostūri, kur savu izdomu lika lietā Madaras draudzene Iveta.
– Pamazām veidosim savu komandu, gribam atrast līdzvērtīgas meitenes, kuras iet darbos ar jaudu, – iezīmē Anna.
Pagaidām ir pats darba sākums, un ar "Rudastes" piedāvājumu varakļānieši nāk iepazīties. Pagājušajā sestdienā līdzās citu ēdienu piedāvājumam bija izceptas dažādas gardas picas.
28.01.2025.