Noslēgusies sezonas laukstrādnieku ceturtā sezona
2017. gada nogalē noslēdzās ceturtais gads, kad veiksmīgi tiek izmantots sezonas laukstrādnieku reģistrācijas modulis.
Izmantojot šo nodokļa režīmu, ieguvēji ir gan saimnieki, gan nodarbinātie. Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodoklis ir 15% no nopelnītā atalgojuma, un nodarbinātais kļūst sociāli apdrošināts pensijai.
Kā informē LAD preses dienests, četru gadu laikā pieaudzis ir gan saimniecību skaits, kuras izmanto sezonas laukstrādnieku moduli, gan arī nodarbināto sezonas laukstrādnieku skaits. Vislielākais nodarbināto skaits reģistrēts saimniecībās Zemgalē, Ziemeļkurzemē un Lielrīgā. Kopumā iespēju izmantot LAD moduli sezonas laukstrādnieku reģistrēšanai izmanto arvien vairāk saimniecību – no 89 saimniecībām 2014. gadā līdz 166 – 2017. gadā. Nodarbināto skaits programmas īstenošanas laikā audzis no 1804 līdz 2763, vidējā darba samaksa vienam nodarbinātajam sezonā ir pieaugusi no 143 eiro līdz 334 eiro. Visā Latvijā saimniecības, kas darbojas augļkopības un dārzeņkopības nozarē, kā arī nodarbina laukstrādniekus sezonas rakstura darbos – augļkoku, ogulāju un dārzeņu audzēšanā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā, var izmantot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS) šo darbinieku uzskaitei.
Plašāka informācija par sezonas laukstrādnieku reģistrāciju ir pieejama www.lad.gov.lv izvēlnē "Sezonas laukstrādnieki".
29.12.2017.