Daudzi varbūt vēl nezina, ka kopš 12. janvāra Madonas sporta centra otrajā stāvā sākusi darboties SIA "Ausmupe" struktūrvienība – kafejnīca "Zelta loks", kur ir iespēja gan paēst siltas pusdienas, gan pēc treniņa uzkavēties draugu lokā pie tējas tases vai arī sarīkot kādu nelielu pasākumu.
Šis laiks uzņēmējiem ir diezgan sarežģīts, un, pirms pieņemt kādu nopietnāku lēmumu, situācija ir pamatīgi jāizvērtē. Pirms piedalīties Madonas novada domes izsludinātajā iepirkuma konkursā par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Madonas sporta centrā, savi apsvērumi bija arī ļaudoniešiem Indrai un Imantam Vīksnām.
SIA "Ausmupe" valdes locekle Indra Vīksna: – Zinu, ko tas nozīmē, jo mums ir diezgan liela pieredze izbraukuma tirdzniecības organizēšanā. Dodamies ar savu piedāvājumu uz dažnedažādiem lieliem masu pasākumiem. Tie gan ir vienreizēji pasākumi, bet šeit visam jābūt katru dienu. Tas mums ir jauns lauciņš, jauns izaicinājums. Kopš nodarbojamies ar uzņēmējdarbību, esam piedzīvojuši un pārdzīvojuši dažādus laikus. Darbības jomas ir bijušas daudzas, laika gaitā no daudzām esam arī atteikušies. Tiklīdz jūtam, ka "neiet" vai nevari, tā pārorientējamies uz ko citu. Kādreiz mums bija sava ceptuve "Pie Imanta", bet, kad sāka darboties lielās ceptuves, mazās neizturēja konkurenci. Pēc tam pārreģistrējām uzņēmumu, nosaucot par SIA "Ausmupe", un ceptuves vairs nebija. Kādreiz mums pašiem bija sava saimniecība, diezgan liela, tagad vairs nav, visus spēkus veltām savam uzņēmumam. SIA "Ausmupe" darbojas jau deviņus gadus.
– Kā uztvērāt iespēju nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus Madonas sporta centrā?
Uz šo vaicājumu Indra Vīksna dalījās noskaņojumā: – Īstenībā šaubas mums bija. Izlasot līguma noteikumus, tie šķiet diezgan "drakoniski". Pirms "parakstīties", apsvērām visus "par" un "pret". Nevienam jau nav jāstāsta, ka šis laiks uzņēmējiem ir ļoti nelabvēlīgs, bet – no otras puses – arī iespēju laiks. Kā runga ar diviem galiem. Ja mums šajā kafejnīcā "viss aizies", priecāsimies, ja ne, samierināsimies, jo tas nav dzīvības jautājums. Sāku raudāt un čīkstēt tikai tad, ja redzams, ka galīgi "garām".
– Nenākam ar domu, ka tagad te varēsim daudz pelnīt. Mums līgumā ir paredzēta telpu nomas maksa. Tā, uzskatu, ir diezgan augsta un ir jānopelna. Jāmaksā arī elektrības izdevumi, jo ir atsevišķs skaitītājs. No vienas puses – noteikumi, no otras – šābrīža ekonomiskā situācija, pa vidu – mēs ar savu apņemšanos. Nekad jau nebūs tā, ka visi tagad nāks pie mums uz sporta centru pusdienot, daudzi nemaz nezina, ka ir tāda iespēja. Protams, te notiek treniņi, sporta stundas Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, fitnesa nodarbības pieaugušajiem, ceram, ka mūsu pakalpojumi gūs atzinību.
– No kā ir atkarīgs, vai bizness "aizies" vai "neaizies"?
Uz šo jautājumu Indra Vīksna atbildēja: – Daudz kas atkarīgs no pirktspējas, no cilvēku plūsmas, no tā, garšos vai negaršos. Tāpēc arī mēģinām gatavot tā, kā mājās, nevis ēdnīcā. Piedāvājumā būs arī siltās pusdienas, un varēs paēst darbdienās no pulksten 12 līdz 20, bet sestdienās, svētdienās, kad sportistiem notiek pasākumi, līdz pulksten 21. Centīsimies piedāvāt to, ko sportisti pieprasa, bet šis pieprasījums vēl ir jānoskaidro.
Ēdiens tiek gatavots Ļaudonā, jo SIA "Ausmupe" kafejnīca darbojas arī Ļaudonas pagastā, kā arī veikals "Katram". Līgumā ar Madonas novada domi nav iekļauti noteikumi, ka var gatavot ēdienu uz vietas. Kā atzina uzņēmēji, šis nosacījums rada sadārdzinājumu, jo lētāk būtu gatavot uz vietas.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 16.01.2010.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto