Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Elektriķi vasarā nevar doties atvaļinājumā

Redakcija

Autors • 08.09.2007.

Elektriķi vasarā nevar doties atvaļinājumā
Burtu lielums

SIA "Elbra" elektromontāžas darbus, ūdensapgādes un kanalizācijas iekšējo un ārējo tīklu izbūvi, elektropārvades līniju, apgaismošanas un spēka tīklu izbūvi veic ne tikai Ērgļos. Uzņēmuma vadītājs Roberts Koklačovs gan teic, ka darbība nav pārāk plaša teritorijas ziņā – pārsvarā Madonas rajons, daļa no Aizkraukles rajona, Pļaviņas – apmēram līdz Koknesei, tad vēl Mazozoli Ogres rajonā.

SIA "Elbra" darbinieki, ap 46 pēc sarakstiem, strādā komandējumos, lielākā daļa no viņiem ir ērglēnieši, strādā arī daži no Madonas un tās apkārtnes. Vasaras mēnešos palīgā tiek ņemti arī skolēni, tad sanāk 50. Administrācija nav pārāk izvērsta – kantorītī Ērgļos, Parka ielā 29, grāmatvedība, divi sertificēti elektromontāžas darbu vadītāji, viens – celtniecībā un santehniskajos darbos un divi darbu vadītāju palīgi.

– Pārsvarā pie mums visilgāk strādā profesionāļi, protams, vēlētos darbiniekus ar elektromontiera speciālo izglītību, kas beiguši attiecīgo profesionāli tehnisko skolu, diemžēl šādu mācību iestāžu Latvijā ir maz, tuvākā – Viļānos, – Roberts Koklačovs ir mazliet norūpējies, toties atzīst, ka par darba trūkumu elektriķi nevarot sūdzēties. Agrāk tukšāki bijuši ziemas periodi, bet aizvadītajā ziemā tā nebija.

SIA "Elbra" dibināta 1993. gadā. Tam pamatā bija darbs valsts uzņēmuma "Ķegums" filiālē. SIA tagad darbus veic ar speciālas un pietiekami labas tehnikas palīdzību. To vislabāk šajās dienās var redzēt Madonā. Raiņa ielā, līdz apvedceļa lokam, tiek likti elektrokabeļi.
– Brigāde, pieci seši vīri, no Ērgļiem izbrauc ļoti agri un darbu Madonā sāk jau pulksten sešos, lai mazāk traucētu satiksmi Raiņa ielā. Tiek ielikti kabeļi no lielās apakšstacijas gar Rūpniecības ielu līdz Raiņa ielai. Darbu vadītājs ir Atis Koklačovs, palīgs – Jānis Rešņa, – ar strādājošajiem Madonā iepazīstina uzņēmuma vadītājs, piebilstot – patlaban strādājam arī viesnīcas "Kalnadzīšļi" objektā. Ārējie elektromontāžas darbi jau paveikti, tagad jāierīko ārējā lietusūdens kanalizācija. Cita grupa tikko pabeigusi darbus Ērgļu slimnīcas apkures renovācijā – nomainīti radiatori un apkures katli.

– Problēmas, zināma aizķeršanās sanāk šad un tad, taču visas tās ir atrisināmas, samaksu par padarīto saņemam. Galvenais darbu pasūtītājs mums ir "Latvenergo", – saka R. Koklačovs.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.09.2007.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px