Jau vairākus gadus, tuvojoties Adventa laikam, Ziemassvētku gaidīšanas simbolu – Adventa vainagu – daudzi cilvēki dodas lūkot uz Cesvaini. Līdz šim salonveikalā „Klēts", tagad – „Divos torņos" ikvienu skaistas noskaņas meklētāju sagaida māsu Ilvas un Sanitas Ozolu radītā pasaule.
To novērtēt un iedvesmoties, lai godam veiktu laicīgos priekšdarbus pirms Ziemassvētkiem, devāmies arī mēs no „Stara".
– Beidzot, pēc 5 gadiem, mums ir normāla dzīve, – tiekoties salonā „Divi torņi", ko līdz šim zinājām kā kafejnīcas „Flīģelis" mītnes vietu, sacīja cesvainietes Ilva un Sanita Ozolas. – Ir ūdens, siltums, kanalizācija – pamatlietas, kuru nebija „Klētī" (šodien uz tādiem apstākļiem neparakstītos – pēc puda sāls apēšanas nosaka Ilva).
„Divos torņos" māsas uzsāka darboties kopš gada sākuma, paralēli pienākumiem „Klētī" otrajā maiņā viņas strādāja te: kopa iekštelpas, pagalmu (pa vasaru izvestas 27 kravas atkritumu), sēja zāli, izveidoja celiņu.
– Paldies Hipotēku bankas programmai „Altum", pateicoties tai, bija iespēja paņemt atviegloto kredītu ar ES līdzfinansējumu, – novērtē abas.
Nu salons ir SIA „Divi torņi" īpašums (augšas stāvs atpirkts no pašvaldības, pati ēka – no Kristofa Aleksandra), tajā ienākusi gaisma un siltums.
– Smagāko darbu veikšanā palīdzēja tētis un celtniecības firma, kas salonā nomainīja grīdu, – pastāsta māsas. – Lielākais ieguldījums vietas sakārtošanā bija centrālās apkures izveidošana (to ielikām grīdā), 2. stāvā ir apkures katls, telpas kurinām ar malku.
Radošo atmosfēru un darbnīcas izjūtu „Divos torņos" jau novērtējuši draugi un paziņas, kas labprāt ap kafijas laiku iegriežas salonā. Telpas dziļumā iekārtota īpaša vieta kafijas vai tējas baudīšanai. Ēdināšanas pakalpojumi „Divos torņos" netiek plānoti, bet pasūtīt kapučīno, kafiju vai tēju te iespējams.
– Šī ir kafejnīcas daļa, – iepazīstina Sanita. – Cilvēki jau interesējas, grib „Divos torņos" nosvinēt dzīves jubileju, atvērt tikko izdotu grāmatu vai relaksēties. Ja kāds vēlas uzspēlēt klavieres, to var darīt – instrumentu noskaņojām, līdz Ziemassvētkiem centīsimies savilkt arī aparatūru, lai varētu klausīties audioierakstus.
Vairāk lasiet laikrasktā STARS. 29.11.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto