Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Darbu atsāk kafejnīcu āra terases

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 13.05.2021.

Darbu atsāk kafejnīcu āra terases
Burtu lielums

Sākot ar 7. maiju, kopš Latvijā darbu varēja atsākt kafejnīcu āra terases, arī Madonas un novada kafejnīcas aicina apmeklētājus baudīt maltītes svaigā gaisā, nodrošinot ēdienu pasniegšanu piemērotos āra apstākļos ar īstiem traukiem un galda piederumiem. Paralēli tam visās ēdināšanas vietās joprojām var saņemt ēdienus arī līdzņemšanai, kaut tagad daļa klientu izvēlas pusdienot vasaras terasē.

Vārds "terase" ir kļuvis par modes vārdu, un visi ēdināšanas uzņēmumi, kuriem ir āra terases, var aicināt pusdienot brīvdabā, bet tie, kam to nav, apsver iespēju vasarā izvietot galdiņus ārā.
Tiesa, nemazinoties bīstamā vīrusa draudiem, kafejnīcām nepieciešams ievērot stingras epidemioloģiskās drošības prasības. Ikvienā sabiedriskās ēdināšanas vietā kā darbinieki, tā apmeklētāji lieto mutes un deguna aizsegus uzturēšanās laikā, izņemot tobrīd, kad sēž pie galda. Pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četras pilngadīgas personas, neskaitot bērnus līdz 18 gadu vecumam, ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām, taču ne vairāk kā 10 personas kopā (pieaugušie un bērni). Jānodrošina vismaz divu metru attālums starp pie dažādiem galdiņiem sēdošajām personām, ja starp galdiņiem nav izveidota norobežojoša siena. Galda piederumus, trauku komplektus un salvetes katram apmeklētājam izsniedz individuāli, pēc katra apmeklētāja galdiņus dezinficē.
Taču kafejnīcu saimnieki ir gatavi strādāt, respektē nosacījumus, jo ir sākusies aktīvāka sezona.
– Ļoti pozitīvi uztverams fakts, ka cilvēki var paēst pusdienas āra terasēs, lai nav jāpako ēdiens vienreizējos iepakojumos, kas nekur neder arī no ekoloģiskā viedokļa, jo mēs esam pret plastmasu. Kafejnīcas "Māmuļa" āra terasē ir izvietoti seši stacionārie galdi, laiks ir skaists, patlaban – ziedonis, tāpēc cerēsim uz to labāko, ka nebūs sliktāk. Piedāvājam kompleksās pusdienas, un tagad cilvēki var paēst normāli, sēžot pie galda āra terasē, ēdot no normāliem šķīvjiem, nav vairs jāēd no "kastēm", – noskaņojumā dalījās Jeļena Broka. Savukārt Andrejs Broks rosināja ģimenes pieteikties, iepriekš izvēlēties un pasūtīt ēdienus apkalpošanai terasē arī sestdienās un svētdienās.

Arī kafejnīcas "Bura" vadītāja Ilga Holste par iespēju apkalpot apmeklētājus ārā ir ļoti priecīga: – To brīdi gaidījām.
Ilga Holste uzsvēra: – Mēs gribam strādāt, un tagad, kaut ar zināmiem nosacījumiem, darbošanās ir paplašinājusies. Sešus mēnešus esam kaut kā vilkuši, gatavojuši ēdienu līdzņemšanai, izsnieguši ēdienu uz paplātēm tiem, kas pusdienoja automašīnās, tagad esam priecīgi, ka cilvēki var baudīt ēdienu no traukiem, bez steigas. Vasarā atrasties un ieturēt maltīti ārā brīvā dabā – tas ir vienkārši super. Esam tādi, kas pārkārtojas un pielāgojas. Ārā patlaban ir izvietoti četri galdi, bet siltās un saulainās dienas parādīja, ka tas ir par maz. Apmeklētāji tagad nāk ieturēt pusdienas, jo vairs nav jādodas prom ar ēdienu kastēm. Nāk arī pavakariņot un atpūsties, un, tā kā darba laiks noteikts līdz pulksten deviņiem vakarā, nespējam pat visus apkalpot. Domāju, ka mums ir labākā situācija, jo galdiņi ir izvietoti pļavā, kur var brīvi justies, jo ir daudz vietas. Protams, visi noteikumi ir jāievēro. Pie viena galdiņa drīkst atrasties ne vairāk kā četras pilngadīgas personas, neskaitot nepilngadīgus bērnus, ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām, taču ne vairāk kā 10 personas kopā (pieaugušie un bērni).

Savukārt SIA "Augstiene" atpūtas kompleksa "Gaiziņš" kafejnīcas darbs vasarā atsāksies no jūnija. Uzņēmuma valdes loceklis Juris Stradiņš pastāstīja: – Ziemā kafejnīca strādāja, izsniedza ēdienus līdzņemšanai ziemas atpūtas cienītājiem. Arī tagad tūristu un pārgājienu staigātāju sestdienās un svētdienās netrūkst, paredzu, ka būs vēl vairāk, bet daudziem līdzi ir savi piknika grozi. Ēdināšanas pakalpojumus atsāksim piedāvāt jūnija sākumā. Mums jau ir terase darbojusies arī agrāk, vien galdi būs izkliedēti, un viss notiks atbilstoši prasībām.

Šīs nedēļas nogalē darbu uzsāka arī "Mārcienas muižas" restorāna āra terase, drīzumā jauna vasaras terase būs Poruka ielā 2 – "Madonas alus dārzs".

14.05.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px