Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Autoskola un ziedi — sader kopā

Redakcija

Autors • 09.02.2008.

Autoskola un ziedi — sader kopā
Burtu lielums

SIA "Auto Flora" ir jauns uzņēmums, kas dibināts 2006. gadā. Jau sabiedrības nosaukumā atspoguļojas abas uzņēmuma darbības jomas – autoapmācība un floristika. SIA "Auto Flora" Madonā pieder veikals "Oāze", kur floristikas kursos gūtās zināšanas un savu aizraušanos ar ziediem liek lietā Jura Dukaļska dzīvesbiedre Ieva.

Savukārt ar topošo autovadītāju apmācību un orientēšanos ceļu satiksmes noteikumu teorijas līkločos sabiedrības valdes loceklis Juris Dukaļskis nodarbojās jau pirms sava uzņēmuma dibināšanas. Viņš arī tagad kursantiem sniedz teorētiskās zināšanas Barkavas arodvidusskolā un Varakļānu vidusskolā, bet Madonā līdz braukšanas eksāmenam būs sagatavota tikai pirmā kursantu grupa, kas mācās Madonas pilsētas 2. vidusskolā un kam šosestdien ir skolas teorētisko zināšanu eksāmens ceļu satiksmes noteikumu apguvē.

Mūsu saruna ar Juri Dukaļski – šoreiz par SIA "Auto Flora" praksi topošo autovadītāju sagatavošanā.

– Vai atceraties, kā pats ieguvāt autovadītāja tiesības?
– Tas notika, kad studēju Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā 1990. gadā. Autovadītāja un traktortehnikas vadīšanas prasmju apguve topošajiem inženieriem bija obligāta. Augstskolā bija prakse, ka braukšanas eksāmenam studentus palīdzēja sagatavot vecāko kursu studenti, kam jau ir vadītāja apliecība. Tā arī bija vieglāk iemācīties braukt. Tolaik ieguvu A, B un C kategorijas vadītāja tiesības. Interesanti, ka iestājos Lauksaimniecības akadēmijā, bet augstskolu pabeidzu 1992. gadā jau jaunajā statusā – kā Lauksaimniecības universitāti.

– Kā tagad organizējat kursantu teorētisko zināšanu apguvi autoapmācībā?
– Teoriju uzsāku mācīt Barkavas arodvidusskolas audzēkņiem. Tas bija 1994. gadā, un mans teorijas pasniedzēja stāžs jau ir 14 gadu. Visiem kursantiem ir jāapgūst "Satiksmes noteikumi", kur arvien nāk klāt kas jauns. Uzskatu, ka beidzamajos gados mācīt jaunos autovadītājus palīdz dators. Apmācībā izmantoju portatīvo datoru, mācību video un palīgmateriālus, ko projicējam uz baltā ekrāna. Jaunieši parasti labi pārvalda datoru, un viņiem datorizētais eksāmens problēmas nesagādā. Iepriekš taču visi trenējamies, un, ja kursants visu kursu laiku apzinīgi mācījies, vēlamais rezultāts ir. Daudz uzmanības veltu satiksmes drošībai un stāstu, kā rīkoties situācijās, kas neparedzēti var izveidoties, kā nebūt pārgalvīgiem. Pirms eksāmena parasti ir uztraukums, bet ar to jāmācās tikt galā. Kursantiem pat parādu uzfilmētu materiālu, kā notiek eksāmens, lai novērtē situāciju un visu uztver mierīgi. Mūsu autoskolai ir arī augsts teorētiskā eksāmena sekmības procents – 93,10% (laikposmā no pagājušā gada 1. augusta līdz šā gada 31. janvārim).

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 09.02.2008.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px