Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Arī “Viešūra kalns” atvērts apmeklētājiem

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 14.01.2016.

Arī “Viešūra kalns” atvērts apmeklētājiem
Burtu lielums

Kopš 13. janvāra ziemas sezonu uzsācis slēpošanas komplekss "Viešūra kalns". Reizē ar Viešūra kalna trasēm apmeklētājiem tagad pieejama jaunuzceltā servisa māja, kas nodota ekspluatācijā pagājušā gada nogalē.

Ziemas aktīvās atpūtas cienītāju rīcībā ir kalnu, distanču slēpošanas un snovborda trases, inventāra noma, kā arī kafejnīca un bārs. – Šī atpūtas kompleksa celtne ir uzbūvēta no jauna, visas vecās ēkas tika nojauktas, divu gadu laikā izprojektētas un uzbūvētas. Tehnoloģiski izmaiņu nav, jo ir inventāra noma, kur var iznomāt slēpes, zābakus, snovborda dēļus gan pieaugušajiem, gan bērniem, ir atsevišķas telpas slēpotājiem. Viešūra kalna pamatā ir mākslīgi saražotais sniegs, kaut ceram uz īstā sniega papildinājumu. Jābūt vismaz 45 cm biezai sniega kārtai, lai sniega traktors – retraks –
varētu labi sagatavot trasi. Nobrauciena garums, atkarībā no slēpošanas trajektorijas, svārstās no 100 m bērnu kalniņā līdz 400 m lielajā nobraucienā. Distanču slēpotājiem pieejama 3 km apvidus slēpošanas trase. Gaidām ziemas atpūtas cienītājus ne tikai no Latvijas, mūsu pastāvīgie klienti ir arī lietuvieši un igauņi. Sadarbība ir izveidojusies arī ar Latvijas Olimpisko komiteju. 5. un 6. februārī Viešūra kalns publiski nebūs pieejams, jo te norisināsies Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla sacensības kalnu slēpošanā un snovbordā.
Atpūtas komplekss paredzēts gan ziemas, gan vasaras atpūtai, vien pie vasaras atpūtas piedāvājuma vēl ir jāpiestrādā, – pastāstīja SIA "Čiekuri Shishki" valdes loceklis Juris Sitko. Viņš norādīja, ka par Viešūra kalnu ir atbildīgs Andris Leitāns, kas jau iepriekš ir strādājis šajā kalnā, pārzina trašu sagatavošanu. Ir padomāts arī par to, ka kalnu slēpošanas iesācējiem var būt vajadzīgi arī instruktoru pakalpojumi.
Pirms doties uz kalnu, vēlams ielūkoties mājas lapā www.viesurakalns.lv, kur var uzzināt par ziemas atpūtas iespējām, cenām u. c. informāciju.
Inventāra nomas vadītāja Daiga Jeršova arī ir strādājusi iepriekšējā īpašnieka (Gunāra Ķirsona SIA "Lido") kompleksā. Viņa pastāstīja, ka iepriekšējā pieredze inventāra nomas punktā ļoti noder: – Pieredze ir vajadzīga, lai katram izvēlētos piemērotāko inventāru, kas atbilst augumam, svaram utt. Uzņēmums sadarbojas ar firmu "Rossignol", un šīs firmas slēpes ir ļoti labas, jaunas. Nomas punktā strādāju jau trešo sezonu. Sakarā ar jaunās ēkas celtniecību divus gadus te viss bija slēgts, tagad nomātavas telpas ir nesalīdzināmi plašākas, nekā bija kādreiz. Vienlaikus ar ziemas sporta inventāru varam nodrošināt 130 apmeklētāju, papildus 30 komplektu ir snovbordam. Protams, ka daudzi te atbrauc ar savām slēpēm, savu snovborda inventāru, taču tiem, kas atbrauc kopā ar bērniem, iznomā slēpes, zābakus, ķiveres bērniem, jo bērni ātri izaug, un vecāki nevar katru gadu nopirkt jaunu slēpošanas inventāru. Darbdienās kalns ir atvērts no pulksten 11, bet brīvdienās – no pulksten 10.
Uz jautājumu par izvēli kompleksu "Viešūra kalns" atklāt 13. datumā Juris Sitko atbildēja, ka viņam un uzņēmumam nav aizspriedumu pret šo skaitli un 13. datums ir veiksmīgs. Iesākumā uzņēmuma nosaukums bija SIA "LB Agro", un tas bija reģistrēts 13. datumā. Tad īpašnieks izvēlējās citu nosaukumu – SIA "Čiekuri Shishki".
Viešūra kalns (kādreiz tas saukts Lido kalns) darbojas ar pilnu slodzi brīvdienās, jo darbdienās, kā ierasts, atpūtnieku ir mazāk. Toties skolēnu grupām ir izdevīgāk ierasties darbdienās, kad ir izdevīgs piedāvājums (skatīt mājas lapā www.viesurakalns.lv). Pēc direktora stāstītā, ir veikti lieli ieguldījumi, tāpēc arī cenas ir palielinājušās par 10 procentiem.
– Aizpagājušajā gadā sniega nebija, pagājušajā gadā tas bija tikai kādu mēnesi. Ceram, ka šī sezona ilgs vismaz līdz martam.
Juris Sitko norādīja, ka ir izveidots SIA "Čiekuri Shishki" publisks atpūtas komplekss: – Ir uzcelta arī moderna sporta zāle, ir trenažieru zāle, kas orientēta uz Latvijas Olimpiskās komitejas prasībām, domāta vasaras nometnēm, sporta spēļu komandu treniņiem. Mūsu īpašnieks Šeflera kungs, kas studiju laikā augstskolā ir bijis sporta meistars skriešanā, vēlas, lai būtu visas iespējas sportot. Taču kopējā saimniecība ir daudz plašāka. Pieder ap 1000 ha zemes, no tiem lauksaimniecībā izmantojamā zeme – 178 ha, to kopjam ne tikai iepriekšējā izpratnē – appļaujot. Ieceres ir visdaudzpusīgākās. Uzņēmums nodarbojas arī ar lauksaimniecību – mums ir sējumi, graudaugi, audzējam gaļas lopus – Herefordus, aitas (tiek būvēta jauna aitu kūts), jo ekoloģiski audzēta pārtika ir nepieciešama arī pašpatēriņam, ēdināšanas vajadzībām. Ir plaša medību saimniecība, putnu audzēšana. Turam fazānus un meža pīles, to barībai paši audzējam kviešus un miežus. Pagājušajā gadā "Kaķīšos" uzcelts pilnīgi jauns, Latvijā modernākais zirgu stallis un manēža. Te ar mīluļiem strādā trenere, zirgkopis. Vizināšanās ar ragavām (kamanām) paredzēta lielākos pasākumos, kā arī sestdienās un svētdienās. Uzņēmuma apsaimniekošanā ir Viešūra jeb Kaķīša ezers, piedāvājot makšķerēšanas pakalpojumus, ir izveidota arī dīķsaimniecība, kur audzējam karpas savām vajadzībām, bet nākamajā sezonā būs pieejams arī karpu makšķerēšanas pakalpojums.
Lai arī ko mēs katrs domātu par bagātajiem īpašniekiem un ieguldītajiem miljoniem, par to, ka zeme, kur vecākā paaudze dažādu iemeslu dēļ nespēj saimniekot, bet jaunie uz laukiem nepārcelsies, nonāk ārzemnieku rokās, novērtējams ir fakts, ka teritorija attīstās un vietējiem ļaudīm ir darbs.
Uzņēmums dod darbu gan Madonas novada iedzīvotājiem, gan strādniekiem no Cesvaines un Jēkabpils. Ziemā, kad strādā kalns, vajadzīgi ap 35 cilvēki, bet pamatā ir 17 darbavietas. Darbinieku kolektīvs vēl nav pilnībā nokomplektēts.
Vaicāts par iespējām nakšņot, Juris Sitko sacīja, ka bijusī "Ķirsona muiža" tiek pārveidota pavisam citā stilā – par VIP viesnīcu ar attiecīgu servisu un cenām. Ar laiku tikšot domāts, kur izmitināt atpūtniekus, kas atbrauc uz pāris dienām vai nedēļas nogali un vēlas naktsmājas.
Ja reiz komplekss ir publisks, atklāšanas dienā, iebraucot tā teritorijā, mūs nedaudz mulsināja ceļa zīme "Iebraukt aizliegts", ko direktors solīja aizklāt.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px