Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ziemassvētku tradīcijas

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 04.12.2017.

Burtu lielums

– Kāds jūsu ģimenē ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks un šo svētku svinēšanas tradīcijas? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Solvita: – Vispirms paši sarūpējām adventa vainagu un svētdien iededzām pirmo svecīti. Parasti Ziemassvētkus, ja nav jāstrādā, sagaidām ģimenes lokā, tie tomēr ir ģimeniski svētki. Domājam arī par dāvaniņām, kuras gatavojam paši, bet kaut ko arī nopērkam.

Madoniete Egita: – Prieks, ka ir uzsnidzis sniegs, jo tas arī rada Ziemassvētku noskaņu. Ziemassvētkos mēs kopā ar bērniem, protams, ejam uz baznīcu un domājam arī par iespēju nodarboties ar labdarību. Šogad esam iecerējuši aizbraukt uz Lotes zemi.

Ārijs no Lauteres: – Svecīti iededzinājām, un tā dega visu nakti. Tāpat adventa vainagu nopinām paši. Aizgāju uz mežu, nolauzu egļu zariņus, un klāt vēl pielikām dzīvības kociņu. Līdz Ziemassvētkiem, lai cits citu iepriecinātu, sarūpēsim arī dāvaniņas. Varbūt arī aiziesim uz katoļu baznīcu.

Madoniete Anna: – Jā, pirmā svecīte tika iedegta, turklāt pašas gatavotā no vaska. Arī adventa vainagā ir gan priežu zariņi, gan balta mežģīnīte. Ziemassvētkos gaidīšu mazbērniņus vai arī pati viņus apciemošu. Tiek gatavotas arī Ziemassvētku dāvaniņas. Ir jau sasaiņotas vienpa-dsmit dāvaniņas, vēl tikai dekori jāpieliek klāt.

5.12.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px