– Kādas ir tradīcijas jūsu ģimenē – vai apsveikuma kartītes Ziemassvētkos un Jaunajā gadā sūtāt joprojām vai esat pārgājuši uz īsziņām telefonā un sveicat sociālajos tīklos? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Spodra no Vestienas: – Joprojām sveicam, arī nosūtot apsveikuma kartītes, bet jaunajiem pārsvarā gan tiek nosūtītas īsziņas vai apsveikti draugos internetā. Vēlējumi pārsvarā ir tradicionāli – laimi, veselību, pacietību, sapratni. Vecajiem ļaudīm jau tomēr vairāk patīk saņemt apsveikuma kartītes. Arī mana 86 gadus vecā mamma ļoti priecājas, saņemot apsveikuma kartīti.
Oskars no Kusas: – Pārsvarā apsveikumus nosūtu elektroniski, vienīgais izņēmums ir ome. Arī pats apsveikumus saņemu elektroniski. Tagad jau ir ļoti daudz iespēju, un ļoti skaistas apsveikuma kartītes var nosūtīt arī elektroniski. Tuvākajiem cilvēkiem vēlējumus piemeklēju individuāli, bet draugiem tie ir tradicionāli. Ziemassvētkus sagaidīšu ģimenes lokā. Arī Ziemassvētku eglīte ir jau noskatīta.
Natālija no Lazdonas: – Tagad kaut kā ir jau pierasts svētkos apsveikt, nosūtot īsziņu, bet dažiem joprojām nosūtu apsveikuma kartītes. Arī pašai labāk patīk saņemt apsveikuma kartīti, bet šādu apsveikumu nav daudz.
Madonietis Juris: – Es dzīvoju viens, līdz ar to nevienam nesūtu ne apsveikuma kartītes, ne arī īsziņas, un pats arī tās nesaņemu.
20.12.2017.