— Kā jūsmājās tiek sagaidīti Ziemassvētki?
Rasma no Madonas:
– Ziemas-svētkus mūsmājās jau sen gaidām – visu Adventa laiku. Lai svētki ātrāk pienāktu, jau laikus sagādāta eglīte. Mazmeitām ļoti patīk šis gaidīšanas laiks. Svētku vakarā visi kopā apmeklējam dievkalpojumu baznīcā. Mājās dedzinām svecītes eglītē un gaidām rūķi ar dāvanām.
Irīna no Jaunkalsnavas:
– Uz svētkiem ciemos atbrauc bērni no Rīgas. Viena meita dzīvo tepat. Tāpat mazbērni. Pagalmā pie mūsu mājas tradicionāli tiek pušķota eglīte, kas tur iestādīta. Aizbraucam arī uz kādu svētku pasākumu pagastā. Tāpat dodamies ciemos. Kā jau svētkos.
Ingrīda no Madonas:
– Ļoti gribas, lai Ziemassvētkos būtu sniedziņš. Svētki parasti aizrit klusi, mierīgi, bet priecīgi. Eglītes laikam šoreiz nebūs, bet svecītes kādā zariņā iedegsim. Ciemos atnāks mazbērniņš, pārējie divi dzīvo ārzemēs. Visiem vēlu klusus, priecīgus svētkus, un galvenais, lai mierīgas debesis virs galvas.
Modris no Cesvaines:
– Ciemos būs mazbērni. Dedzināsim eglītē svecītes. Protams, neiztiks arī bez dāvanām. Kā jau tas svētkos pieņemts. Mums ir trīs mazmeitiņas. Mazākā vēl iet bērnudārzā. Ziemassvētku vecītim gan neviens vairs netic.
19.12.2023.