– Vai Ziemassvētku noskaņa jau ir ienākusi jūsu mājās, un vai katru svētdienu adventa vainagā tiek arī iedegtas adventes svecītes? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ingrīda no Liezēres: – Jā, protams, pirmā svecīte adventa vainagā tika iedegta pagājušajā svētdienā. Uzmanību pievēršam arī ugunsdrošībai. Svecītes iededzinām tikai vakariņu laikā, un tās deg tikmēr, kamēr paši esam klāt. Adventa vainagu es vienmēr gatavoju pati un izmantoju tikai dabas materiālus – priežu skujas, čiekuriņus, kādu ķērpīti, kā arī adventa vainagā liekam pašu lietās vaska sveces. Savukārt pirms Ziemassvētkiem mājās rotāsim arī Ziemassvētku egli.
Ļena no Madonas: – Arī mūsu mājās ir adventa vainags, kurā šosvētdien tiks iedegta jau otrā svecīte. Man labāk patīk adventa vainagi no dabiskiem materiāliem, nevis mākslīgie Ziemassvētku veidojumi, un tādu veikalā arī nopirku. Es izvēlējos vainagu no egļu skujām. Ar pirmo sniegu un īsti ziemīgu salu ir atnākusi arī Ziemassvētku noskaņa.
Zigurds no Madonas: – Jā, mājās jau ir adventa vainags ar adventes svecītēm. Ziemassvētku noskaņas pamazām iezīmējas arī Madonas pilsētā. Skatos, šodien Saieta laukumā jau tiek greznota lielā egle, bet es pats svētku noskaņu sajūtu līdz ar vecā Jaunā gada atnākšanu.
Ligija no Liezēres: – Par adventa vainagu mūsu ģimenē parūpējās mana mamma kopā ar meitu. Tas tika izveidots no mežā salasītiem materiāliem, no tā, kas ir sastopams dabā – čiekuriem, gliemežvākiem utt. Svecītes vainagā iededzam tikai tad, kad paši esam klāt, bez uzraudzības neatstājam. Adventa laiks šogad ir ļoti skaists – ir sniegs un sals, un patiešām jūtams, ka tuvojas vieni no gada skaistākajiem svētkiem. Šogad adventa laiks veiksmīgi ir sakritis ar norisēm dabā.
Laura Kaņepe no Madonas: – Adventa vainagu taisīju pati. Tas ir tradicionāls, veidots no dabas materiāliem – izmantoju gan čiekuriņus, gan spalviņas, gan citus floristikas materiālus. Pamatnei labāk izvēlos egļu skujas, jo no tām vainagu ir vieglāk uzpīt.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA