— Vai, jūsuprāt, vēsture skolās būtu jāmāca kā atsevišķs mācību priekšmets?
Madonietis Gunārs:
– Tā kā jaunie cilvēki neko īsti nezina, vēsture noteikti būtu jāmāca kā atsevišķs priekšmets. Tur es Valsts prezidentam E. Rinkēvičam pilnībā piekrītu. Vēsture ir jāmāca, lai jaunā paaudze zinātu mūsu pagātni un varētu salīdzināt ar šodienu. Tas tomēr ir pārāk svarīgi.
Solvita no Ļaudonas:
— Kad es mācījos skolā, vēsture, protams, bija atsevišķs priekšmets. Tā jādara arī tagad, jo, ja tauta nezina savu vēsture, tad tā jau vairs nav tauta, bet uz to tas viss diemžēl iet. Vienīgi jautājums ir par to, kā un ko no tās māca — vai izslēdz to, kas nepatīk, vai to dara objektīvi, ieskaitot padomju laikus.
Gundars no Ļaudonas:
— Vēsture savulaik man bija viens no mīļākajiem priekšmetiem, kuros bija piecinieks. Mums Suntažos bija superīgs skolotājs Zaļkalns, kas daudz stāstīja arī no dzīves. Tā kā arī skolotājam ir jābūt tādam, kas prot ieinteresēt un ar piemēriem pavilkt līdzi, lai bērniem acis spīdētu.
Madonietis Jānis:
— Vēsturei ir jābūt atsevišķam priekšmetam. Nemaz cita varianta nevarētu arī būt. Mums no šiem tā saucamajiem multi būtu jāattīrās, tai skaitā arī vēsture ar sociālajām zinībām nav kopā liekama.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA
08.08.2023.