Reaģējot uz Satversmes tiesā ierosināto lietu, šobrīd tiek piedāvāts celt vecuma pensijas bāzi līdz 163 eiro tagadējo 80 eiro vietā. – Vai jūs zināt, kāda šobrīd ir minimālā pensija valstī? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Bērzaunes: – Nav ne mazākās nojausmas. Katrā ziņā man ir virs minimālās pensijas. Man darba stāžs ir 55 gadi. Nu lai Dievs dod, ka kaut ko paaugstina. Katrā ziņā es to vērtēju pozitīvi. Tak tā nabadzība vienreiz ir jāizskauž – galu galā cilvēkam taču vajag ēst un dzīvot no kaut kā. Jo mazāka nabadzība, jo labāk. Tauta būs apmierinātāka, un uz vēlēšanām būs pozitīvāki rezultāti.
Tālivaldis no Madonas: – Es nezinu. Jūs sakāt – ar 15 gadu darba stāžu tikai 88 eiro? Ar tādu pensiju jau nevar izdzīvot. Nu ja vēl pāri simtam, tad jau varbūt kaut ko var. Pats vēl pensijā neesmu. Nav līdz galam sakārtots darba stāža jautājums, bet tas jau man ir no 16 gadu vecuma. Tā ka ceru, ka pensija par tiem jūsu minētajiem skaitļiem lielāka sanāks.
Aisma no Murmastienes: – Zinu, ka pirms kāda laiciņa manai kaimiņienei (viņai gan mazs darba stāžs) bija ap 63 eiro. Grūti jau ar tādu naudiņu normāli izdzīvot. Ja pāri simtam, tad varbūt mazlietiņ vieglāk, un ja vēl ir sava saimniecība, kur kaut ko pats izaudzē.
Anna no Madonas: – Nu vajadzētu būt tā ap divi simti. Jūs sakāt, ka daudz mazāk. Nu tas tiešām ir nožēlojami. Man pašai pensija ir nepilni 300 eiro un tad grūti savilkt galus, kad visi maksājumi nomaksāti. Nedod Dievs, ja vēl gadās saslimt.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE
11.08.2020.