— Kā jūs vērtējat Valsts prezidenta Andra Bērziņa paveikto gadu pēc viņa ievēlēšanas? — vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Benita no Kusas: — Ir plusi, ir mīnusi. Gribētos, lai prezidentam būtu lielāka teikšana. Manuprāt, vajadzētu palielināt prezidenta pilnvaras, lai viņš vairāk varētu ietekmēt procesus valsts iekšienē, piemēram, attiecībā uz izglītību. Saka, ka mums ir bezmaksas izglītība, bet īstenībā mēs esam tālu no tās — vecākiem ir jāpērk gan grāmatas, gan darba burtnīcas, gan daudz kas cits.
Vitālijs no Zelgauskas: — Prezidentam nav ne vainas, savus pienākumus veic normāli. Ir zinošs saimnieciskajos jautājumos, labi pārzina finanšu un banku jomu. Varbūt nedaudz lēnīgs, bet tas nav izšķirošais. Gada laikā priekšstats ir mainījies uz pozitīvo pusi. Sākumā šķita, ka prezidents būs „Lemberga ieliktenis”, bet A. Bērziņš ir parādījis, ka ir patstāvīgs cilvēks, kas spēj noturēt savu līniju.
Antra no Praulienas: — Manuprāt, A. Bērziņš par prezidentu kļuva pārpratuma dēļ: kaut kas tajās politiskajās spēlēs neizdevās tā, kā bija iecerēts. Taču pamazām viņš iejūtas, un arī tauta, tai skaitā arī es, pamazām viņu sāk pieņemt šajā amatā. Varbūt prezidentam vienīgi vairāk būtu jāmācās savu viedokli izteikt publiski, dažkārt ir grūti uztvert, ko viņš vispār grib paust. Daudzās runās pavīd, ka mēs esam maziņi un neko daudz vieni nevaram panākt, bet to jau mēs zinām paši. Prezidenta runām jābūt tādām, kas celtu tautas pašapziņu.
Zintis no Biksēres: — Nekas īpašs nav paveikts, bet nav noticis arī nekas tāds, kā dēļ būtu jāpiedzīvo liela vilšanās. Gribētos, lai prezidents būtu izlēmīgāks un vienmēr paustu savu nostāju aktuālos jautājumos. Pozitīvi vērtēju to, ka viņš ziedo savu darba algu lauku skolām. Cits viņa vietā droši vien tā nedarītu, pat tad, ja būtu tikpat turīgs.
Kalsnavietis Oļģerts: — Viņa veikumu vērtēju viduvēji. Klausoties runas, prezidenta slēdzieni šķiet tādi virspusēji un diezgan grūti uztverami. Patīk viņa mierīgums, nosvērtība. Izskatās, ka prezidents ir diezgan neatkarīgs, ar savu domāšanu un arī partijas nebaidās pakritizēt.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA un OĻĢERTS SKUJA