Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Valsts karoga izkāršana

Redakcija

Autors • 20.10.2009.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas, vai valsts karoga izkāršana svētku, atceres un atzīmējamās dienās iedzīvotājiem būtu obligāts pienākums, vai to, kurās dienās karogu izkārt, bet kurās – ne, varbūt varētu izlemt paši iedzīvotāji? – pēc karstajām debatēm Saeimā, ko izraisīja deputāta Igora Aleksandrova priekšlikums valsts karogu obligāti izlikt tikai 4. maijā un 18. novembrī, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Ilona: – Es domāju, ka valsts karogs ir jāizkar visās likumā paredzētajās svētku un atceres dienās, nevis, kā to pagājušajā nedēļā gribēja daži deputāti, ierosinot valsts karogu obligāti izkārt tikai divas reizes gadā. Zināmai kārtībai valstī tomēr ir jābūt, un karoga izkāršanu nevajadzētu atstāt pašplūsmā.

Česlavs no Bērzaunes: – Varbūt ar varu cilvēkiem tomēr nebūtu jāuzspiež valsts karoga izkāršana pie privātmājām un ar likumu nebūtu jānosaka dienas, kurās karogam būtu jāplīvo obligāti. Cilvēkam jādod brīva izvēle. Kas gribēs, tas izkārs tāpat – gan valsts svētkos, gan citās nozīmīgās dienās. Obligātā prasība izkārt valsts karogu svētku dienās jau asociējas ar padomijas laikiem…

Madoniete Lidija Iesalniece: – Gadā sanāk diezgan daudz dienu, kurās valsts karogs ir jāizkar, un daļa īsti pat visas tās nezina. Varbūt šo dienu skaitu varētu samazināt un atstāt pašas nozīmīgākās, tās, kuras visi labi zina.

Madoniete Maiga:
– Dažādi jau var spriest, bet personīgi man nav grūti pie mājas, kurā dzīvoju, 14 dienas gadā izkārt karogu. Lielu darbu tas neprasa. Galvenais, lai būtu karogs un nepiemirstos diena, kurā tas ir jāizliek. Katrā ziņā, tāpēc jau problēmas nav jātaisa.

Madonietis Dainis Saulītis: – Zināmās dienās valsts karogu tomēr vajadzētu izkārt pie visām mājām. Var, protams, diskutēt par dienām, kurās tas jādara, bet, ja tā ir nolēmuši deputāti, ko mums tur daudz spriest. Vienkārši karogs ir jāizkar un viss! Galvenais jau ir atcerēties un nepiemirst, kad tas jādara, bet arī šaubu gadījumā var iziet ārā un paskatīties, vai kaimiņam pie mājas plīvo karogs, un attiecīgi rīkoties.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px