Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Valsts aizsardzības dienests

Redakcija

Autors • 11.07.2022.

Burtu lielums

Kādas jums ir domas par ieceri, ka vīrieši no 18 līdz 27 gadiem nākotnē varētu tikt iesaukti vispārējā valsts aizsardzības dienestā? – vakar jautāju Madonā uz Blaumaņa ielas sastaptajiem cilvēkiem.

Indra, madoniete: – Neesmu pārliecināta, ka tam ir jābūt obligāti, bet piekrītu, ka jāuzlabo situācija. Vairāk ir jāvērš uzmanība aizsardzības mācībai skolā, to vajadzētu ieviest kā obligāto priekšmetu, tad jauniešiem rastos citāda izpratne, kas ir Dzimtene.

Lolita, dzimusi Biksērē, strādā Nīderlandē: – Man dēli ir vecāki – 36 un 35. Vecākais dēls brīvprātīgi ir iestājies Valmieras Zemessardzē. Karavīram ir jāsaprot, kas ir disciplīna, pieklājība, patriotisms. Esmu savas zemes patriote.

Arturs, madonietis: – Kad dienēju tolaik padomju armijā, mācēju soļot ierindā, izjaukt kalašņikovu. Ja man tagad ir jāiet ar skolēniem ierindā, vispirms viņiem ir jāskaidro, ar kuru kāju jāsāk soļot, kādai jābūt stājai, kā līdzināties.Stāju un lojalitāti pret Dzimteni – to vajag jauniešiem iemācīt.

Atis no Cesvaines: – Labāk iesaukt uz neilgu laiku obligāti, bet, ja ilgāk, brīvprātīgi. Pats astoņdesmitajos esmu bijis partizānos. Jauniešiem svarīga fiziskā sagatavotība, domāšana, psiholoģija, manevri, šaušana -, lai prastu aizstāvēt Dzimteni.

Aptauju veica
IMANTS PULKSTENIS

12.07.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px