– Kādas jums ir domas par ieceri, ka vīrieši no 18 līdz 27 gadiem nākotnē varētu tikt iesaukti vispārējā valsts aizsardzības dienestā? – vakar jautāju Madonā uz Blaumaņa ielas sastaptajiem cilvēkiem.
Indra, madoniete: – Neesmu pārliecināta, ka tam ir jābūt obligāti, bet piekrītu, ka jāuzlabo situācija. Vairāk ir jāvērš uzmanība aizsardzības mācībai skolā, to vajadzētu ieviest kā obligāto priekšmetu, tad jauniešiem rastos citāda izpratne, kas ir Dzimtene.
Lolita, dzimusi Biksērē, strādā Nīderlandē: – Man dēli ir vecāki – 36 un 35. Vecākais dēls brīvprātīgi ir iestājies Valmieras Zemessardzē. Karavīram ir jāsaprot, kas ir disciplīna, pieklājība, patriotisms. Esmu savas zemes patriote.
Arturs, madonietis: – Kad dienēju tolaik padomju armijā, mācēju soļot ierindā, izjaukt kalašņikovu. Ja man tagad ir jāiet ar skolēniem ierindā, vispirms viņiem ir jāskaidro, ar kuru kāju jāsāk soļot, kādai jābūt stājai, kā līdzināties.Stāju un lojalitāti pret Dzimteni – to vajag jauniešiem iemācīt.
Atis no Cesvaines: – Labāk iesaukt uz neilgu laiku obligāti, bet, ja ilgāk, brīvprātīgi. Pats astoņdesmitajos esmu bijis partizānos. Jauniešiem svarīga fiziskā sagatavotība, domāšana, psiholoģija, manevri, šaušana -, lai prastu aizstāvēt Dzimteni.
Aptauju veica
IMANTS PULKSTENIS
12.07.2022.